Левски загуби последната си проверка на хърватска земя с 0:1 от ФК Сараево. "Сините" изиграха добро първо полувреме, но в началото на втората част Харис Ханджич (56) даде аванс на босненците в спортния център "Stella Maris Football Camp" в Умаг, което се оказа и достатъчно за победата на тима му. През вторите 45 минути шампионът на Босна и Херцеговина си служеше с много твърда игра и главният съдия спести червен картон на голмайстора за босненците.

"Сините" стартираха отново с висока преса, която целеше противника да греши при изнасянето на топката. В същото време, когато кълбото бе в притежание на възпитаниците на Славиша Стоянович, те залагаха на многоходови атаки, като в тези първи минути често Мартин Райнов и Симеон Славчев изнасяха в предни позиции.

В 8-ата минута босненците на два пъти изпълниха опасни ъглови удари, но защитата на Левски и капитанът Николай Михайлов се справиха с опасностите.

ФК Сараево също опита да пресира "сините", но футболистите пред Николай Михайлов добре изнасяха топката, поставени под натиск. В първите минути на двубоя липсваха головите положения пред една от двете врати, а често босненците си служеха с нарушения, за да спират играчите на Левски.

В 21-ата минута възпитаниците на Славиша Стоянович създадоха и първата по-сериозна опасност. След бърза контраатака, Здравко Димитров заържа на границата на наказателното поле. Крилото финтира съперник, след което шутира, но топката бе блокирана от защитник в бяло. Мартин Райнов овладя отбитото кълбо и стреля от дистанция, но покрай десния страничен стълб.

Много активен в първият половин час бе левият фланг на "сините", където действаха каращият проби Луи Нганиони и Здравко Димитров. Голяма част от опасностите пред вратата на Ковачевич идваха отляво.

В 29-ата минута Здравко Димитров центрира от ъглов удар на близката греда, където Живко Атанасов засече от въздуха, а топката премина опасно близо до левия стрничен стълб.

Две минути по-късно Патрик-Габриел Галчев центрира остро в наказателното поле, но Илия Димитров остана под топката и не успя да засече.

"Сините" показваха добра тактическа дисциплина и стояха добре подредени. Мартин Петков и Здравко Димитров отлично помагаха в отбрана по фланговете, а Илия Димитров и Марин Петков умело пресираха съперника в собствената му половина.

В 42-ата минута Луи Нганиони центрира в наказателното поле, след което Мартин Петков стреля с глава, но изстрелът му бе слаб и Владан Ковачевич улови.

В последната минута от първата част, след като не бе отсъден фаул срещу Мартин Райнов, ФК Сараево организира бърза контраатака, завършила с изстрел на Юкич над вратата.

На почвиката Славиша Стоянович направи три промени, включвайки в игра Звонимир Микулич, Тома Даске и Матео Стаматов.

Босненците старираха агресивно втората част и в първите минути създадоха две опасности пред вратата на Звонимир Микулич, но защитата пред хърватския страж се справи.

В 56-ата минута ФК Сараево откри резултата. Харис Ханджич бе изведен зад гърба на защитата на "сините". Възпитаниците на Славиша Стоянович поискаха да бъде отсъдена засада, но играта продължи и нападателят реализира в десния ъгъл на Звонимир Микулич.

Четири по-късно босненците организираха бърза контраатака, след която Джуканович остана очи в очи с Звонимир Микулич, но хърватският страж се намеси решително при изстрела в долния десен ъгъл, а след това последва нова намеса на стражът на "сините".

Малко след това в игра се появиха Ивайло Найденов, Насиру Мохамед и Начо Монсалве. Това бе и неофициалният дебют на испанеца със синята фланелка.

В 64-ата минута Звонимир Микулич отново трябваше да се намесва след изстрел от дистанция на Пейович. От началото на второто полувреме "сините" изпитваха трудности при организирането на атаките си и трудно стигаха до вратата на Ковачевич.

Треньорът на Левски Славиша Стоянович изцяло замени играчите в нападение, включвайки в игра и Валери Божинов и Найджъл Робърта.

Трудностите в играта на "сините" през вторите 45 минути продължиха и ФК Сараево създаде още една опасност, но изстрелът на Доканович премина над вратата.

В 78-ата минута голмайсторът Ханджич влезе много грубо в краката на Насиру Мохамед, но главният съдия Ален Халилович му показа само жълт картон.

В следващите минути често играта бе накъсвана след груби влизания от страна на играчите на босненския тим. При една от последните възможности за Левски Найджъл Робърта стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената и "сините" не успяха да застрашат Владан Ковачевич. Това бе и последното по-сериозно действие пред една от двете врати.

ЛЕВСКИ - ФК САРАЕВО 0:1

0:1 Ханджич 56'

Съставът на "сините"

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Ребин  Сулака, 3. Живко Атанасов, 15. Луи Нганиони, 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 45. Илия Димитров

Резерви: 1. Звонимир Микулич (В), 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 2. Алекс Петков, 6. Ивайло Найденов, 9. Стивън Петков, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 20. Начо Монсалве, 27. Асен Митков, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов, 17. Найджъл Робърта

Треньор: Славиша Стоянович

ФК САРАЕВО: Ковачевич, Пидро, Оремуш, Миличевич, Дуповац, Пейович, Сушич, Доканович, Юкич, Велкоски, Ханджич

Треньор: Винко Маринович