Левски стигна до минимален успех с 1:0 над гостуващия Ботев Пловдив в пореден мач от 13-ия кръг на родната efbet Лига. Единственият гол на „Георги Аспарухов“ падна през първата част, когато Илиян Стефанов порази груба грешка в защитата на „канарчетата“ и на практика попадението на бившия футболист на Берое и Локомотив София направи разликата между двата тима.

Гостите от Пловдив обаче имаха много сериозни претенции спрямо реферско отсъждане четвърт час преди края. Тогава резервата Николай Минков разпечата по феноменален начин вратата, пазена от Пламен Андреев, но след съдействието на ВАР реферът Станимир Тренчев отиде да гледа мониторите.

Там той видя нещо при единоборство между Елвис Ману и Цунами при атаката на гостите, заради което беше отменен гола на столичани.

Победата направи така, че „сините“ вече са на третото място с 24 точки, на две зад лидера ЦСКА 1948, но Левски е и с два мача по-малко спрямо отбора, воден от Любослав Пенев. С 25 точки пред „сините“ е ЦСКА.

65 снимки

Срещата в София започна с териториален "син" натиск, който в първите минути не доведе до сериозни моменти пред вратата на Хидайет Ханкич. В 11-ата минута Филип Кръстев опита амбициозно да премине с топката през четирима бранители на "канарчетата", но те се справиха и пратиха топката в ъглов удар. След него Цунами стреля с глава, но доста неточно.

В 22-ата минута Левски откри резултата в тази среща. Домакините създадоха нападение отдясно. Петрис извади топката на фланга за Роналдо, който веднага я центрира към далечния край на вратарското поле. Роберто Пунчец действа изключително зле при тази защита на пловдивчани, за да може Илиян Стефанов да го изпревари от задна позиция и с едно докосване да открие резултата за "сините".

Темпото в столичния квартал "Сухата река" след гола на "сините" поспадна, като все пак Левски беше по-дейният отбор, докато гостите от Пловдив разчитаха на контраатаки, които обаче бяха неутрализирани в ранен етап от футболистите на Станимир Стоилов. В 38-ата минута Рой Херман от гостите стреля отдясно с фалцов удар, но опитът му беше неточен и не се наложи на Пламен Андреев да се намесва.

Три след подновяването на втората част Уелтън Фелипе опита да обстрелва вратата на Ханкич и го стори, но прати топката далеч от очертанията на вратата, пазена от стража на Ботев Пд. След почти час игра пред Цунами се откри удивителен шанс за гол, който бразилецът не оползотвори. От няколко метра защитникът стреля с глава, но прати топката неточно.

Последва опит на резервата на "канарчетата" - Брахими, да намери вратата на Левски, но шутът му също отиде аут. В 64-ата минута Ботев реализира, но реферът Тренчев отмени попадението след намесата на ВАР. Гостите от Пловдив изравниха резултата на "Герена", след като резервата Николай Минков разпечата вратата на Андреев по прелестен начин. Съдията Тренчев обаче отиде да гледа мониторите на ВАР и реши, че има бутане в хода на нападението на Ману срещу Цунами, което остана крайно дискусионно след преглеждането на повторенията.

Четвърт час преди края Уелтън напредна отляво и шутира силно към вратата на Ботев. Ханкич опита да улови, но първоначално не успя, след което топката беше атакувана от Краев, но тогава вече вратарят на пловдивчани се намеси. До края на срещата гостите имаха шанс да изравнят повторно резултата, но удари на Бароан и Ману не бяха точни и трите точки останаха в София.