Отборите на Левски и Царско село не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в последната проверка и за двата тима преди подновяването на родния шампионат.

И двата отбора създадоха по няколко отлични положения за попадение, като по-чистите обаче бяха на сметката на гостите, които удариха и греда през първата част. "Сините" пък имаха претенции за дузпа през второто полувреме, а в края играч на "царете" беше изгонен с червен картон.

В първия си мач от пролетния дял на efbet Лига тимът на Левски приема Локомотив Пловдив, докато Царско село домакинства на Берое.

Yulian Todorov / LAP.bg
48 снимки

Отзивите след срещата:

Стоилов: Не се плашим от никой, но няма и да литнем

От първата минута за "сините" започна Георги Миланов, който дълго време лекуваше контузия и се завърна в игра в предишната контрола срещу Пирин Благоевград. На вратата стартира Пламен Андреев, който беше и с капитанската лента, а в защита действаха Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба, Килилян Ван дер Каап и Иван Горанов. Андриан Краев, Радослав Цонев и Асен Митков бяха халфовете, а Здравко Димитров и Георги Миланов подпомагаха Антоан Стоянов, който водеше атаката на тима.

Срещата стартира с хубав шанс за „царете“, които можеха да открият резултата още преди да са изминали и две минути игра. Вратарят Пламен Андреев излезе напред, за да изчисти топката, но не го направи по най-добрия начин, а Валентино Пулиезе шутира, но не успя да намери очертанията на опразнената врата.

В 16-ата минута Царско село имаше нова добра възможност за попадение. Седрик Каломбо проби отлично по лявото крило, след което намери около точката за дузпа Валентино Пулиезе, но бившият футболист на Локомотив Пловдив стреля крайно разочароващо в тъч.

Левски създаде първата си чиста голова ситуация в 25-ата минута, когато Георги Миланов и Радослав Цонев комбинираха отлично в наказателното поле. В ситуацията Цонев центрира почти от аутлинията отдясно, а на първа греда Миланов засече отблизо, но вратарят на гостите Хадми Ндиайе отрази.

Царско село обаче отново беше близо до това да открие резултата в 35-ата минута, когато Реди Каса напредна в половината на „сините“ и нанесе техничен удар от дистанция към далечния ъгъл, но топката срещна левия страничен стълб зад Пламен Андреев.

В 42-ата минута Ради Цонев стреля директно от пряк свободен на дорба позиция пред наказателното поле, но топката премина малко над напречната греда на Ндиайе.

Антон Узунов
33 снимки

През втората част темпото на игра беше спокойно, като опасности пред двете врати липсваха. Левски беше отборът, който владееше повече топката и по-често поглеждаше към вратата на съперника, но до удари почти не се стигаше.

В 66-ата минута се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на гостите. В Левски поискаха дузпа в своя полза, след като топката се отби от ръката на резервата на „царете“ Юсуфа Яфа, но съдията Иво Ненков подмина ситуацията.

В 75-ата минута Асен Митков стреля опасно, последва рикошет в двама от футболистите на Царско село, но топката така и не попадна в мрежата на Ндиайе.

„Царете“ обаче отново имаха чиста ситуация за попадение две минути по-късно. Резервата Стефано Палмучи шутира опасно, но Килиан ван дер Каап изчисти пред голлинията с пета, а друга резерва Давиде Чиполети не успя да направи добавка отблизо.

Пет минути преди края на редовното време резервата Алесандро Мартела си изкара втори жълт и съответно червен картон, заради което преждевременно напусна терена. Тъй като обаче срещата е контролна, друг играч влезе на негово място да доиграе оставащите минути.

До края не се случи нищо по-интересно и проверката завърши без попадения.

FT | ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО  0:0