От борът на Левски допусна първо поражение по време на подготвителния си лагер в Дубай. Възпитаниците на Станимир Стоилов отстъпиха с 2:3 на кувейтския шампион Ал Кувейт, след като пропиляха пасив от два чисти гола. „Сините” поведоха с попадения на Марин Петков и Уелтън през първата част, но след почивката допуснаха три безответни гола. В първата си проверка на дубайска земя, Левски се наложи над месния Ал Насър с 2:1.

Двубоя между Левски и Ал Кувейт имахте възможност да гледате на живо с картина в Gong.bg. Следващите контроли на „сините” в Дубай също ще бъдат предавани в сайта ни, както и каналите на DIEMA XTRA.

start-photo.bg
20 снимки

Още във 2-ата минута пред Левски се разкри добра възможност да направи нещо интересно в наказателното поле на своя противник. Петков бе фаулиран пред пеналта на Ал Кувейт, а зад топката застана Филип Кръстев. Халфът на „сините” центрира, но бранител на „червените” изчисти с глава. След седем минути игра, Асен Чандъров бе декориран в жълто, след като неволно удари с лакът в лицето противников състезател.

В 11-ата минута „сините” имаха нова възможност да обстрелват вратата на Ал Кувейт. След нов пряк свободен удар на удобна позиция, Ивелин Попов се нагърби с изпълнението му, но прати топката над вратата и не успя да затрудни противниковия страж.

В първия четвърт час от мача футболистите на Левски определено имаха инициативата в срещата. Играта се водеше предимно в половината на Ал Кувейт, но чистите ситуации пред вратата на Абдулрахман Камийл липсваха.

По-добрата игра на „сините” все пак даде резултат в 20-ата минута, когато Марин Петков откри с третия си гол по време на подготовката на Левски в Дубай. Нападателят се разписа с мощен удар от близо 25 метра. Той получи пред наказателното поле, където бе оставен абсолютно непокрит, нагласи топката на левия си крак и я насочи прецизно в долния десен ъгъл на вратата, оставяйки безпомощен вратаря на противника.

Само пет минути след откриването на резултата, Левски удари за втори път. Уелтън получи по лявото крило, напредна много добре и след като стигна до границата на наказателното поле, финтира лесно противников състезател и с техничен удар с десния крак също порази целта – 2:0.

В 39-ата минута Левски бе много близо до трети гол в мача. Ивелин Попов намери Филип Кръстев фронтално срещу вратата, халфът на „сините” обработи топката и стреля страховито с десния крак. За негово нещастие обаче, коженото кълбо срещна напречния стълб зад вратаря на Ал Кувейт.

Втората част започна с много добра ситуация за Левски. Роналдо получи отдясно и центрира остро в наказателното поле, където резервата Рикардиньо се размина с топката и не успя да стреля. Асен Митков също имаше възможност да обстрелва вратата на Ал Кувейт, но ударът му от близо двайсетина метра мина над вратата.

Малко след час игра, футболистите на Ал Кувейт реализираха във вратата на Николай Михайлов, но попадението бе отменено заради засада.

Последва нова добра ситуация за Левски, която бе изработена изцяло от Роналдо. Бразилецът проби много добре отдясно, преодоля съперник в наказателното поле и стреля по диагонала, но неточно. Марин Петков също обстрелва вратата на кувейтците след заучено изпълнение на свободен удар, но изстрелът му бе крайно неточен.

В заключителния четвърт час на мача отбраната на „сините” буквално рухна. В 75-ата минута Левски си реализира нелеп автогол. При безобидна ситуация след подаване в наказателното поле, младокът Михалев панически изчисти топката в тялото на Келиан ван дер Каап, след което тя влетя в мрежата на Ники Михайлов.

Седем минути по-късно Кордоба позволи много лесно да бъде преодолян от Али Хюсеин, който го надбяга и с премерен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Михайлов за 2:2.

В 90-ата минута отново Хюсеин наказа груба грешка в „синята” отбрана, пращайки топката под плонжа на българския страж.

В продължението на срещата Иван Андонов пропусна златен шанс да възстанови статуквото, но ударът му срещна гредата.

FT ЛЕВСКИ - АЛ КУВЕЙТ 2:3

1:0 Марин Петков 20'

2:0 Уелтън 25'

2:1 Ван дер Каап 75'

2:2 Али Хюсеин 82'

2:3 Али Хюсеин 90'

Контролен мач, Дубай

Левски: 1. Пламен Андреев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 88. Марин Петков

Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 33. Хосе Кордоба, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Ал Кувейт: 40. Абдулрахман Камийл, 14. Мухамад Фриех, 6.Юсуф Ал-Кебизи, 13.Фахад Хамуд, 43: Ибрахим Камийл, 4.Реда Абужабара, 66. Мехди Берахма, 44. Султан Фараж. 23.Амро Абделфатах, 20.Хюсеин Хакем, 11. Юсеф Насер