Левски спечели с 2:1 срещу украинския Верес Ровно и записа първа победа в контролите на турска земя. Марин Петков (1) и Здравко Димитров (62) се разписаха за тима на Станимир Стоилов, Михаил Сергийчук (43) вкара за съперника. За "сините" успехът беше първи в проверките по време на лагера в Белек - отборът има една загуба и 4 равенства.

Не бе изминала още първата минута, когато грешка в отбраната на Верес позволи на Марин Петков да изскочи сам срещу вратаря Юшчишин. Младокът показа хладнокръвие, напредна и майсторски прати топката в мрежата за 1:0.

В 7-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на Михайлов. Прострелно центриране на Данилюк към капитана Сергийчук бе избито в корнер в последния момент от Ван дер Каап. Две минути след това само отличният рефлекс на стража на Левски запази аванса на тима.

Добра атака на българския отбор в 20-ата минута завърши с отлично извеждащо подаване на Ради Цонев към Билал Бари. Нападателят обаче бе изпреварен от вратаря на Верес.

Секунди след това бърза контраатака на Левски завари неподготвена украинската отбрана и четирима от "сините" се оказаха сами срещу защитник на на Верес. Ударът на Филип Кръстев обаче бе спасен от Юшчишин, а при добавката на Билал Бари топката срещна ръката на Данилюк и реферът посочи бялата точка. Изненадващо зад топката застана 16-годишният Асен Митков, а слабият му удар без проблеми бе уловен от стража на Верес.

Ван дер Каап бе много близо до дебютното си попадение с екипа на Левски в 30-ата минута, но вратарят Юшчишин извади удара му след страхотна реакция. Нова великолепна намеса на стража на Верес пет минути по-късно запази резултата. Ради Цонев качи топката на главата на Билал Бари, но и той загуби спора с Юшчишин.

Две минути преди почивката "сините" бяха наказани за пропуските си. Капитанът Михаил Сергийчук бе изведен сам срещу Михайлов при една контраатака и майсторски го финтира за 1:1.

Още в началото на втората част Кобак получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Цунами и бе изгонен. На негово място наставникът на украинците пусна нов играч според договорката между двата отбора.

Страхотен индивидуален пробив на Уелтън в 62-ата минута отляво завърши с подаване към резервата Здравко Димитров, който с премерен удар направи 2:1.

Димитров бе близо до второ попадение четири минути по-късно, когато опита технично да изнанада Юшчишин, но топката премина покрай дясната греда на украинския страж. 15 минути преди края Ники Михайлов улови топката пред наказателното поле и пред Верес се откри отлична възможност за изравняване. Стената на "сините" обаче се оказа непреодолимо препятствие и топката излезе в корнер след изпълнението на прекия свободен удар.

И в двата състава бяха направени доста смени в последния четвърт час и темпото на игра видимо спадна. Единственото по-интересно положение бе пред вратата на Левски. В 82-ата минута Верес праги топката зад Михайлов, но голът не бе зачетен заради нарушение срещу Горанов. Логично резултатът остана непроменен и Левски си тръгва от Белек с победа.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Левски: 13. Михайлов-к, 91. Михайлович, 23. Сонко, 5. Ван дер Каап, 6. Цунами, 10. Цонев, 30. Кръстев, 27. Митков, 88. Петков, 17. Уелтън, 19. Бари

Верес: Юшчишин, Савошко, Айси, Макнев, Данилюк, Петко, Полюляк, Кобак, Гайдичук, Гечев, Сергийчук-к