Отборът на Левски надви ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 21-ия кръг в efbet Лига и постигна втора поредна победа след рестарта на шампионата. В средата на първата част точен бе Димитър Костадинов, а през второто полувреме дебютното си попадение с екипа на "сините" отбеляза Уелтън.

Антон Узунов
63 снимки

Преди първия съдийски сигнал Левски издигна транспарант "Не на войната", а заедно с "червените" подкрепиха благородната инициатива в помощ на Стивън Бориславов.

Началото на мача бе ударно, след като двата тима се хвърлиха в нападение. В четвъртата минута гостите изпълниха корнер, последван от анархия в наказателното поле. Топката достигна до краката на Марин Петков, който я прати в мрежата на Караджов, но голът не бе зачетен, след като страничният съдия вдигна флага за засада.

ЦСКА 1948 отвърна с опасна атака, която като по чудо не завърши с гол. Галин Иванов проби по левия фланг и подаде към Васил Шопов, който изведе на чиста позиция Георги Русев. Бившият младежки национал финтира Николай Михайлов, но отбраната на Левски се справи и предотврати сигурно попадение.

Emona Tsoncheva / LAP.bg
91 снимки

В средата на първата част гостите откриха резултата. Патрик-Габриел Галчев се включи по фланга и отправи отлично центриране около точката на дузпата, където Димитър Костадинов бе оставен абсолютно сам и матира Караджов с глава за първи шампионатен гол със синята фланелка.

Последните минути на първата част преминаха при множество прекъсвания на играта, които развалиха ритъма на двата тима. Какво се случи на почивката на двубоя вижте ТУК!!

Второто полувреме започна със спорна ситуация. Андриан Краев влезе грубо в краката на Галин Иванов, което разлюти "червените" и доведе до претенциите им за втори жълт картон. Главният рефер Ел-Хатиб обаче даде такъв на Александър Александров.

В 57-ата минута Левски не успя да се възползва от грешка на Венцислав Василев край тъчлинията. Билал Бари напредна с топка и опита успореден на голлинията пас, но Уелтън се размина с кълбото.

Точно след час игра гостите удвоиха своя аванс чрез новото попълнение Уелтън. Филип Кръстев пресече двоен пас на противника и стартира "синьо" нападение, завършило с дебютно попадение за бразилеца.

В 80-ата минута Симеон Петров закъсня и спъна напредващия Уелтън на границата на наказателното поле, което разгневи "синята" скамейка. Съдията обаче остана безкомпромисен. Повторенията показаха, че нарушението е категорично извън наказателното поле, но последва забавяне, тъй като ситуацията бе прегледана за евентуален червен картон на младежкия национал, какъвто впоследствие не бе отсъден.

Последва добър шанс за ЦСКА 1948. Денислав Александров опита екстравагантно изпълнение от неудобна позиция и за късмет на неориентирания Николай Михайлов, топката "кацна" на напречната греда.

В заключителните минути домакините дадоха всичко от себе си да намалят изоставането си, но без успех. Така Левски си тръгна с трите точки от Бистрица и вече има 32 пункта в своя актив на петото място. Момчетата на Николай Киров пък остават десети с 22 точки.