Левски постигна втора победа над Рига по време на зимната си подготовка в Дубай. "Сините" се наложиха с 2:0 над латвийския вицешампион, а преди няколко дни го победиха с 3:2. С две попадения за успеха на столичани се отличи бразилският нападател Рикардиньо (38,59). В неделя таранът отново реализира на два пъти срещу същия съперник.

Възпитаниците на Станимир Стоилов можеше да направят успеха си и по-изразителен, но добри възможности за гол пропуснаха Уелтън, Ивелин Попов и Антоан Стоянов.

Следващата контрона на Левски е в събота, 28 януари, срещу шампиона на Малайзия Джохор.

ПФК Левски
10 снимки

Първата опасност беше пред вратата на Николай Михайлов. Още в първата минута Дъглас Аурелио отправи удар по диагонала, който мина покрай вратата. В 6-ата минута пресата на "сините" даде резултат и Уелтън отне пред наказателното поле. Бразилецът потърси Рикардиньо в наказателното поле, но нападателят беше блокиран.

В 10-ата минута Уелтън проби отляво, намери коридор за стрелба и шутира, но Матревикс не се затрудни и спаси. Натискът на "сините" продължи. В 11-ата минута Илиян Стефанов беше изведен сам срещу вратаря на латвийците, който отрази удара му. Топката се озова в Роналдо, чийто шут срещна противников играч.

В 20-ата минута столичани изградиха нова добра атака. Сонко Сундберг отне топката и подаде на Асен Чандъров в центъра. Халфът намери Стефанов, който проби, но не се разбра с Уелтън и подаването му беше прекалено дълго. Бразилецът стигна до допката почти до аутлинията и опита удар, но Матревикс спаси без затруднения. Пет минути по-късно Микаел Сойсало се справи с Патрик-Габриел Галчев отляво, навпезе в наказателното поле и отправи удар, но Михайлов се справи.

В 36-ата минута Галчев центрира в наказателното поле, а Уелтън свали топката. Стефанов и Рикардиньо не успяха да нанесат удар, а вратарят да улови. Уелтън измъкна топката, а Рикардиньо шутира, но Черноморджис блокира. Две минути по-късно "сините" стигнаха до гол. Уелтън изведе Стефанов отляво в наказателното поле. Офанзивният халф потърси далечния ъгъл, но Матревикс успя да избие. Рикардиньо се оказа най-съобразителен и успя да прати топката в опразнената врата от няколко метра.

В 44-ата минута Роналдо се справи с Музинга отдясно и с успореден пас потърси Уелтън, но фланговият нападател не успя да отправи добър завършващ удар и не затрудни вратаря на Рига.

На полувремето Николай Михайлов беше заменен от Пламен Андреев. Втората част започна при проливен дъжд, който определено затрудняваше и двата отбора. В 54-ата минута Асен Чандъров получи на границата на пеналта и отправи силен удар, който беше блокиран от Нгом. Последва корнер, след който Сундберг с глава прати топката опасно покрай вратата.

Левски стигна до втори гол в 59-ата минута. Уелтън проби на скорост и беше фаулиран отляво пред наказателното поле. Филип Кръстев отправи коварен удар, който Матревикс не успя да избие добре, а Рикардиньо се възползва от това и вкара втория си гол в срещата.

В 64-ата минута Кръстев отправи техничен удар от границата на наказателното поле, търсейки долния десен ъгъл, но вратарят на латвийците изби в корнер. След неговото изпълнение влезлият преди секунди Ивелин Попов също опита удар, като прати топката опасно над вратата.

В 78-ата минута Кендиш овладя топката и с техничен удар от около 20 метра фронтално срещу вратата прати топката покрай гредата. В 85-ата минута Пламен Андреев се отличи със страхотна намеса. Реджиналдо навлезе в наказателното поле отдясно и отправи силен и остър диагонален удар, но младият вратар изби в корнер.

В 89-ата минута "сините" организираха страхотна контраатака. Марин Петков спечели топката след статично положение за съперника, напредна и намери Кръстев. Халфът намери Антоан Стоянов отляво, който шутира в близкия ъгъл, но вратарят спаси.

Левски - Рига ФК 2:0

1:0 Рикардиньо (38)

2:0 Рикардиньо (59)

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 16. Преслав Бачев, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов.

Рига ФК: 1. Рихартс Матревикс, 3. Ндонга Музинга, 8. Ел Башир Нгом, 34. Антонис Черноморджис, 33. Абубакар Карамоко, 27. Хрвойе Бабец, 26. Юрий Кендиш, 32. Дъглас Аурелио, 10. Оусено Нианг, 11. Микаел Сойсало, 28. Реджиналдо Рамиреш

Резерви: 16. Нилс Пуринс, 6. Дъглас Берквист, 35. Кирилс Илинс, 77. Тала Мор, 91. Георги Минчев