Отборът на Левски постигна много трудна и драматична победа над Берое в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. „Сините” се наложиха с 1:0, а победният гол бе дело на Асен Чандъров в 5-ата минута от даденото от съдията продължение на мача. Друго попадение на домакините пък бе отменено заради засада на Килиан ван дер Каап.

Домакините определено бяха по-добрият тим на терена, но гостите от Стара Загора също могат да съжаляват за пропуснатите няколко отлични шанса.

start-photo.bg
100 снимки

След няколко равностойни първи минути на „Герена”, „сините” създадоха първата си добра възможност за гол пред противниковата врата в 7-ата минута. Уелтън проби много добре отляво, преодолявайки бранител на гостите, навлезе към наказателното поле и центрира към Роналдо на далечната греда. Нападателят на домакините стреля от въздуха, но встрани от вратата.

Постепенно футболистите на Елин Топузаков взеха инициативата и успяха да упражнят домакински натиск. В 12-ата минута „сините” стигнаха до първия си корнер пред Иван Караджов. След добро центриране в наказателното поле, Андриан Краев надскочи прекия си опонент и стреля с глава, но и той бе неточен.

„Сините” продължиха да имат инициативата в мача, но чистите голови положения пред Иван Караджов почти липсваха. В 33-ата минута Рикардиньо пробва да затрудни вратарят на гостите с акробатичен ножичен удар, но топката бе спряна от Зария Ламбулич с ръка. Главният рефер обаче показа, че не вижда умисъл в действията на бранителя на гостите и остави играта да продължи, въпреки претенциите на Ивелин Попов за дузпа.

Минута преди края на първото полувреме домакините стигнаха до много добра възможност, след като футболист на Левски бе съборен на няколко метра пред наказателното поле на Берое и получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Филип Кръстев се нагърби с изпълнението, но изстрелът му спря в стената пред Иван Караджов.

Така първата част логично приключи без попадения с оглед на малкото ситуации пред двете врати.

Второто полувреме на „Герена” предложи далеч повече интересни моменти. Малко след подновяването на играта Берое стигна до уникален шанс и най-доброто си положение от началото на мача. Калоян Кръстев получи пас на границата на наказателното поле и с елегантно докосване успя да изведе Трибуле, който се появи в игра на почивката. Трибуле стреля силно от близо десетина метра, но в последния момента Килиан ван дер Каап подложи крак и изби.

В 56-ата минута самият Ван дер Каап вкара във вратата на Берое, но попадението бе правилно отменено заради засада. Защитникът засече отлично центриране на Филип Кръстев от свободен удар, но точно при паса той бе зад отбраната на гостите.

Уелтън също пробва късмета си с далечен удар, но топката профуча покрай десния страничен стълб и не затрудни Иван Караджов. В 69-ата минута Левски бе много близо до това да поведе в резултата. Асен Чандъров изведе Роналдо по десния фланг, той напредна много добре и пусна пас към Рикардиньо, който бе на няколко метра от вратата. Бразилецът стреля, но Каскардо в последния момент успя да парира изстрела му и да избие в ъглов удар.

Развръзката в мача дойде дълбоко в добавеното време, когато резервата Асен Чандъров се разписа. „Сините” изпълниха бързо странично хвърляне, което свари неподготвена отбраната на гостите. Топката попадна в Андриан Краев, който видя непокрития Чандъров в наказателното поле. Той реши да стреля без никакво забавяне и не сгреши. Попадението за Левски дойде в последната минута от допълнителното време, назначено от главния рефер.

Така тимът на Елин Топузаков стигна до труден, но заслужен успех на стадион „Георги Аспарухов”.

FT • ЛЕВСКИ – БЕРОЕ 1:0

1:0 Чандъров 90+5'