Крумовград започна сезон 2024/25 в efbet Лига с минимален успех срещу Славия у дома. Единственото попадение в мача бе дело на Божидар Кацаров още в 11-ата минута. Този гол се оказа и първи за новата кампания в бъллгарския шампионат.

През второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като именно Кацаров бе изгонен с директен червен картон. Така футболистите на Атанас Рибарски имаха трудната задача да удържат преднината си с човек по-малко. Все пак „белите“ не създадоха достатъчно опасни възможности и не стигнаха до гол.

Главният съдия Георги Давидов изгони и Емил Мартинов, който влезе като резерва за "белите", но в рамките на няколко минути в края на мача си изкара два жълти картона. За Крумовград предстои гостуване на Арда в следващия кръг, докато Славия ще приеме Лудогорец.

start-photo.bg
31 снимки

Първият гол в мача, а и за новия сезон в българския шампионат падна в 11-ата минута. Тогава центриране стигна до Матей Шимич, който успя да свали топката към Божидар Кацаров. Той стреля директно от въздуха и прати топката в мрежата на гостите.

Три минути след това Наско Милев стреля по земя извън наказателното поле на "белите". Изпълнението му по никакъв начин не затрудни Светослав Вуцов. В 23-ата минута пък Патрик Луан отклони опасно центриране. С топката на сантметри се размина Матей Шимич, който се включи на далечната греда, но не успя да стреля.

В 33-ата минута домакините имаха добра възможност за втори гол. Наско Милев успя да се пребори за висока топка и я свали към Диого Рапосо. Той се справи с футболист в бяло и шутира, но не преодоля Светослав Вуцов.

Последните минути от първата част бяха по-силни за гостите. В 41-ата минута Иван Минчев центрира отлично на близката греда, а там Виктор Генев се извиси над всички и стреля. Топката обаче срещна десния страничен стълб на вратата и не влезе.

В 45-ата минуа пък фрапантен пропуск лиши Славия от изравнителен гол. Иван Минчев отправи коварен удар, който затрудни Янко Георгиев. Топката върхлетя Тони Тасев, но отблизо не успя да отбележи, а шутира високо над напречната греда.

В началото на второто полувреме липсваха чистите положения. В 56-ата минута Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар, като ударът му мина над напречната греда на противниковата врата. Минута по-късно пък Иван Минчев намери Тони Тасев в наказателното на Крумовград, а той стреля с глава. Не успя обаче да насочи добре топката и тя мина над вратата, пазена от Янко Георгиев.

В 66-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена. Божидар Кацаров беше изгонен от съдията Георги Давидов, след като вдигна високо крака си и влезе опасно срещу Цветелин Чунчуков.

Футболистите на Златомир Загорчир опитаха на няколко пъти с далечни удари. В 74-ата минута Карл Фабиен опита късмета си с шут от дистанция, който обаче премина над напречната греда.
Три минути след това  Иван Минчев също стреля извън наказателното на домакините, като и неговият опит не беше точен.

В 81-ата минута Карл Фабиен пое в наказателното и стреля от малък ъгъл, като ударът му прелетя встрани от целта.

Дълбоко в продълженията пък Емил Мартинов си заслужи втори жълт картон, заради което беше изгонен от главния съдия. Славия така и не стигна до изравнителен гол и си тръгна с празни ръце от гостуването на Крумовград.

efbet Лига

FT .

1 : 0

• 11’ Божидар Кацаров
  • Край на срещата!

90+6'
  • Червен картон! Емил Мартинов си заслужи втори жълт картон, заради което беше изгонен от главния съдия.

90+4'
  • Смяна - Октай Юсеин, който се появи на почивката, сега отстъпва мястото си на Станислав Работов.

90+3'
  • Смяна - Серкан Юсеин напуска игра, на негово място влиза Ерол Дост.

90+3'
  • Жълт картон! Поредно официално предупреждение, този път за Иван Минчев.

90+1'
  • Пет минути продължение

90+1'
  • Карл Фабиен пое в наказателното и стреля от малък ъгъл, като ударът му прелетя встрани от целта.

81'
  • Жълт картон! Цветелин Чунчуков бе официално предупреден.

78'
  • Иван Минчев също стреля извън наказателното на домакините, като и неговият опит не беше точен.

77'
  • Смяна - Даниел Паули влиза на мястото на Ренан Арияш.

76'
  • Жълт картон! Получава го Матей Шимич заради бавене на играта.

75'
  • Карл Фабиен опита късмета си с шут от дистанция, който обаче премина над напречната греда.

74'
  • Смяна - Джунейт Али заменя Диого Рапосо.

73'
  • Директен червен картон! Божидар Кацаров беше изгонен от съдията Георги Давидов, след като вдигна високо крака си и влезе опасно срещу Цветелин Чунчуков. Така домакините останаха с човек по-малко на терена.

66'
  • Жълт картон! Получава го Кристиян Стоянов.

63'
  • Карл Фабиен стреля разочароващо по земя, като ударът му прелетя встрани от вратата на домакините.

62'
  • Смяна - Карл Фабиен заменя Владимир Николов.

60'
  • Смяна - Цветелин Чунчуков влиза на мястото на Тони Тасев.

60'
  • Жълт картон! Получава го Галин Иванов.

59'
  • Иван Минчев намери Тони Тасев в наказателното на Крумовград, а той стреля с глава. Не успя обаче да насочи добре топката и тя мина над вратата, пазена от Янко Георгиев.

57'
  • Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар, като ударът му мина над напречната греда на противниковата врата.

56'
  • Смяна - Октай Юсеин заменя Патрик Луан

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част!

45+2'
  • Какъв пропуск! Иван Минчев отправи коварен удар, който затрудни Янко Георгиев. Топката върхлетя Тони Тасев, но отблизо не успя да отбележи, а шутира високо над напречната греда.

45+1'
  • Греда! Иван Минчев центрира отлично на близката греда, а там Виктор Генев се извиси над всички и стреля. Топката обаче срещна десния страничен стълб на вратата и не влезе.

41'
  • Галин Иванов от трудна позиция стреля с акробатично изпълнение, като топката мина встрани от целта.

38'
  • Наско Милев успя да се пребори за висока топка и я свали към Диого Рапосо. Той се справи с футболист в бяло и шутира, но не преодоля Светослав Вуцов.

33'
  • Патрик Луан отклони опасно центриране. С топката на сантметри се размина Матей Шимич, който се включи на далечната греда, но не успя да стреля.

23'
  • Жълт картон! Велко Йеленкович влезе грубо в краката на съперник и бе официално предупреден.

22'
  • Наско Милев стреля по земя извън наказателното поле на "белите". Изпълнението му по никакъв начин не затрудни Светослав Вуцов.

15'
  • ГООООООЛ! Центриране стигна до Матей Шимич, който успя да свали топката към Божидар Кацаров. Той стреля директно от въздуха и прати топката в мрежата на гостите.

11'
  • Славия атакува добре, като акцията завърши с удар на Галин Иванов. Божидар Кацаров обаче застана на пътя на удара.