Крумовград победи Марица Пловдив с 2:1 в първия двубой от програмата на Втора лига. С успеха „жълто-сините“ събраха 43 точки и са на 3-та позиция.

Втори с 49 пункта е Етър, първи продължава да е ЦСКА 1948 с 53. „Пиратите“ са 9-и с 35.

Победата за домакините дойде с гол на Цветелин Радев и автогол на Димитър Аврамов. За пловдивчани един гол върна Веселин Марчев. В последния половин час Крумовград остана с 10 души след червен картон на Джеферсон.

Първият сериозне шанс дойде за домакините. Младенович избяга на отбраната на "пиратите" и насочи към Калоян Стефанов, ала той не успя да намери пазената от Начев врата. Десетина минути по-късно Димитър Пиргов стреля от дистанция, но в центъра на вратата.

Минути по-късно Пиргов имаше нов шанс - той засече с глава подаване, но оплете топката от външната страна в мрежата.

При третия си създаден реален шанс за гол Крумовград откри. Пиргов засече с глава центриране от корнер, но не стреля, а подаде, а Цветелин Радев завърши от броени метри - 1:0.

Втората част започна с нова възможност за Крумовград - Джеферсон проби отдясно и намери Бонев на точката за изпълнение на дузпа. Крилото обаче стреля високо.

Крумовград нанесе своя втори удар в 53-ата минута. "Жълто-сините" развиха нападение по десния фланг, при което Бонев опита подаване към точката на дузпата, но топката се отклони в Димитър Аврамов и по този начин резултатът стана 2:0.

След точно час игра Джеферсон остави своите с 10 души на терена, след като си изкара втори жълт картон край тъчлинията.

В средата на втората част пловдивчани можеха да върнат един гол от фал, но Веселин Марчев не успя да преодолее стената от фал.

Точно 30 секунди преди края Симеон Вешев намери Веселин Марчев на метри ог голлинията, а бившият играч на Локомотив Пловдив не сбърка за 2:1.

LIVE / Крумовград - Марица 2:1

Крумовград: 21 Благой Макенджиев, 2 Мосес Кандидус, 3 Калоян Пехливанов, 5 Димитър Пиргов, 9 Мартин Сораков, 13 Джеферсон Манярес, 14 Даниел Миланович, 15 Уго Аззи, 22 Бисер Бонев, 71 Цветелин Радев, 77 Калоян Стефанов

Треньор: Неманя Миланович

Марица: 33 Петър Начев, 22 Георги Иванов, 20 Йордан Пейчинов, 28 Радослав Апостолов, 23 Саломон Джеймс, 7 Симеон Вешев, 21 Станислав Маламов, 15 Христиан Димитров, 5 Димитър Аврамов, 10 Веселин Марчев, 90 Петър Атанасов

Треньор: Николай Димитров