Нападателят на Берое Мартин Камбуров записа своя мач №444 в българския елит. Това стана факт, след в съботния ден той влезе в игра в 68-ата минута при загубата с 2:3 от тима на Славия. По този начин 40-годишният футболист се изравни на четвъртото място във вечната ранглиста с легендата на Ботев Пловдив Виден Апостолов.

Антон Узунов
54 снимки

Камбуров може да достигне и до друг легендарен играч на „канарчетата“ - Динко Дерменджиев. На нападателя са му необходими три срещи, за да стори това.

Голямата цел на Камбуров си остава подобряването на голмайсторския рекорд на Петър Жеков. Нападателят на Берое се нуждае от само още един гол, след като за момента има 252, за да изравни легендата на ЦСКА, който е с 253 попадения в родния елит.