Славия победи Берое с 3:2 в първия съботен двубой от четвъртия кръг на efbet Лига.

Срещата предложи изключително зрелище с множество положения пред двете врати. Въпреки че на два пъти старозагорци повеждаха в резултата, „белите“ показаха изключителен характер и обърнаха нещата своя полза, след като изоставаха до 58-ата минута с 1:2.

Така Славия събира 7 точки, докато Берое остава с шест.

Lap.bg.
9 снимки

Антон Узунов
54 снимки

В третата минута Тони Тасев опита да изненада Бакер от пряк свободен удар в близост до тъча, но топката мина над вратата.

Само 3 минути след това Абубакар Тунгара пусна чудесен извеждащ пас зад отбраната на домакините, при който Кукула излезе очи в очи с Вуцов и го преодоля с изключително прецизно изпълнение по земя.

В седмата минута напрежението у столичани доведе до грешка на Андреа Христов, който върна от центъра към Светльо Вуцов по крайно неудобен начин, тъй като стражът изпита огромно затруднение да овладее, което позволи на Кукула да се озове отново на стрелкова позиция, но този път вратарят спаси.

В 25-ата минута Ертан Томбак сам си създаде шанс да шутира, навлизайки от фланга навътре, но вдясно от целта. В 29-ата минута Макрилос нахлу мощно отляво по крилото в пеналта и потърси близкия ъгъл, но мерникът му изневери. В 34-ата минута Тони Тасев отклони от лявата греда към Калоян Кръстев, който обаче от непосредствена близост пропусна да изравни с атрактивно изпълнение.

Станислав Тодоров посочи бялата точка в 38-ата минута, след като Омар Сако извърши нарушение срещу Тони Тасев. С отговорността се нагърби именно Тасев, който с брутално изпълнение в десния ъгъл простреля Бакер за 1:1.

Заралии отново удариха рано през втората част. В 48-ата минута Симеон Мечев изпълни заучено пряк свободен удар, намирайки в наказателното поле резервата Омар Камара, който с първото си докосване в мача прониза по диагонала Вуцов за 1:2.

В 52-ата минута Кукула бе оставен на чиста позиция, но от 5-6 метра не успя да намери целта.

Радослав Кирилов също се включи по отличен начин от пейката и едва 4 минути след влизането си изравни, след като пое кълбото в пеналта, направи няколко крачки към средата и с фирмено изпълнение с десния крак матира Бакер за 2:2.

В 72-ата минута обратът за домакините стана пълен. Перфектен пробив на Радослав Кирилов по лявото крило резултира в чудесно центриране от аутлинията към Калоян Кръстев, който от един метър заби кълбото във вратата за 3:2.

Мартин Камбуров опита да донесе точката за своя отбор в продължението от пряк свободен удар, но коварното му изпълнение бе спасено по перфектен начин от Вуцов.