Отборите на Арда и ЦСКА 1948 изиграха уникален мач, в който паднаха цели девет попадения. Столичани си тръгват от Кърждали като победители, след като надделяха с резултат 6:3 в среща от втори кръг на плейофите в битка за седмото място в efbet Лига. Над всички в срещата беше Галин Иванов, който се отчете с хеттрик (44', 58', 70').

Иначе Александър Александров си отбеляза автогол още в третата и даде аванс на домакините. Ивайло Чочев изравни в 32-ата, а Марио Топузов донесе пълния обрат в 35-ата минута. До края на първата част се рарзписа и Галин Иванов в 44-ата минута. Втората част също стартира с бърз гол за кърджалийци в 48-ата минута, когато се разписа Светослав Ковачев. Отново Галин Иванов вкара в 58-ата минута, а Емил Мартинов реализира пето попадение за гостите в 63-ата минута. Иван Коконов отново върна един гол в 68-ата, но Галин Иванов оформи хеттрика си и крайния резултат двадесет минути преди края.

Павел Данев
82 снимки

По този начин възпитаниците на Николай Киров записаха първи успех над Арда от деветия опит, след като до този момент бяха записвали четири поражения и четири равенства срещу кърджалийци. С тези девет гола пък днешният мач се превърна в най-резултатния през този сезон.

С тази победа ЦСКА 1948 вече има 33 точки и се доближи само на три от седмото място, което в момента заема Берое. Арда остава с 30 точки. В следващия кръг "червените" приемат Локомотив Пловдив, докато Арда гостува на "заралии".

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Киров: Притеснява ме играта в защита​

Белчев: Когато отстъпваш във всяка линия на терена, нищо хубаво не те чака​

Галин Иванов: Интересен мач като за българското първенство​

Двубоят стартира прекрасно за домакините, които поведоха в резултата още преди да са изтекли и три минути игра. Тонислав Йорданов копна топката и по този начин изведе отдясно в наказателното поле Атанас Зехиров, който центрира към Ел Мами Тетах, а в опит да изчисти топката Александър Александров с глава я прати в собствената си врата.

В 13-ата минута Ел Мами Тетах проби отляво и намери Йорданов пред границата на наказателното поле, а той остави за Христо Иванов, който шутира, но в аут.

Гостите имаха отлична възможност да изрванят резултата в 22-ата минута, когато Георги Русев центрира отляво, последва разбъркване на метър пред голлинията на Арда, а Ивайло Чочев опита удар, но Мартин Луков се намесирешително.

В ответната атака "червените" за малко не си отбелязаха автогол. Симеон Петров пробва да изчисти центриране отдясно, но не успя да отиграе добре топката и тя излезе в ъглов удар.

В 25-ата минута Галин Иванов центрира към Александър Колев от корнер, който засече с глава, но прати топката над напречната греда.

Само минута след това Колев се отчете с нов сериозен пропуск. Зехиров опита да върне към своя вратар Луков, но нападателят на гостите пресече, след което влезе отляво в наказателното, преодоля стража на домакините и стреля от малък ъгъл към празната врата, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

Натискът на столичани даде резулат в 32-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Галин Иванов се пребори със защитник на Арда в наказателното поле и чукна  леко топката към Чочев, който овладя и нанесе удар по земя с левия крак за 1:1.

Само три минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до пълния обрат. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Алекс Колев да отнеме и да центрира в наказателното поле, където Петко Ганев не успя да изчисти топката по най-добрия начин и тя попадна в Марио Топузов, който реализира останал сам срещу Луков, с което донесе и пълния обрат само в рамките на три минути.

Минута преди края на първата част "червените" отбелязаха и трето попадение. Топузов комбинира с Галин Иванов отдясно в наказателното поле, който опита да намери свой съотборник, но се получи рикошет в Алекс Петков, а топката мина покрай него. Иванов веднага се възползва и с плътен удар с левия крак отбеляза трети гол във вратата на Луков.

Второто полувреме стартира също с бърз гол за Арда. Защитникът на столичани Реян Даскалов допусна много груба грешка, като не успя да отиграе добре топката в близост до наказателното си поле, а Светльо Ковачев я отне и останал сам срещу Наумов реализира за 2:3.

Десет минути по-късно обаче "червените" отново вече имаха два гола преднина. Гостите се възползваха от грешка при изнасянето на топката от страна на кърджалийци, като Евил Мартинов я отне и изведе отлично Галин Иванов сам срещу Луков, а бившият играч на Славия и Левски  отбеляза втория си гол в мача.

В 63-ата минута гостите успяха да отбележат и пето попадение. Мартинов отне топката на центъра, напредна на скорост и комбинира с Русев вляво. Крилото на „червените“ върна към Мартинов и нанесе изстрел от границата на наказателното поле по тревата за 2:5.

Голеадата продължи и само пет минути след това Александър Георгиев получи отляво в наказателното поле и с едно докосване центрира към около точката за дузпа, където Иван Коконов реализира за 3:5.

Головете продължаваха да валят, а Галин Иванов оформи своя хеттрик в двадесет минути преди края на редовното време. Веднага след изпълнението на центъра, падна шести гол във вратата на Луков. Гостите организираха бърза атака, при която Георги Русев получи отляво, напредна и почти от аутлинията центрира към далечната греда, а Галин Иванов стреля от воле и оформи хеттрика си – 3:6.

В 77-ата минута Коконов реализира във вратата на Наумов, но попадението беше отменено заради засада, а системата ВАР потвърди това решение.

Шест минути по-късно резервата Мартин Тошев засече центриране отляво в малкото наказателно поле, но от около три метра стреля над вратата.

В първата минута от добавеното време Тонислав Йорданов получи пред наказателното поле, влезе в него, стигна почти до аутлинията и центрира към далечната греда, където Светльо Ковачев стреля с глава, но покрай лявата греда на Наумов.

В ответната атака Васил Шопов и Денислав Александров направиха отлично двойно отдясно в наказателното поле, а последният нанесе изстрел, но Луков отрази.

FT | АРДА – ЦСКА 1948  3:6

1:0 Александър Александров (автогол) 3'

1:1 Ивайло Чочев 32'

1:2 Марио Топузов 35'

1:3 Галин Иванов 44'

2:3 Светослав Ковачев 48'

2:4 Галин Иванов 58'

2:5 Емил Мартинов 63'