Хебър Пазарджик спечели с 3:2 гостуването на Ботев Враца  в среща от 34-ия кръг на efbet Лига и си осигури минимум бараж за оставане в елита. Венсан Марсел (48), Георги Вълчев (67-дузпа) и Стоян Стоичков (79) вкараха за гостите, а Клери Сербер (56) и Марко Мажуга (90+4) се разписаха за врачани.

Ботев Враца Хебър

източник: sofascore.com

Очаквано гостите, които се борят за оцеляването си в елита, започнаха по-активно и още в 6-ата минута Георги Вълчев шутира от дистанция, но топката мина покрай десния стълб на вратаря Федерико Рубио. В 14-ата минута Марк-Емилио Папазов пропусна да даде аванс на Хебър, след като получи отлично подаване от Октай Хамдиев. Ударът на нападателя обаче рикошира в Диего Фераресо и излезе в ъглов удар. Две минути след това бърза атака на домакините отляво постави на изпитание отбраната на съперника, но Стефан Цонков изби центрирането в корнер. Врачани можеха да поведат в 22-ата минута, когато Меси Биатумусока скочи най-високо при центриране на Момчил Цветанов от ъглов удар. Изстрелът му с глава обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

Три минути след подновяването на играта Венсан Марсел изведе Хебър напред, след като получи отлично подаване от Октай Хамдиев и от точката на дузпата на остави шансове на Федерико Рубио - 0:1.

Домакините бързо върнаха попадението след грешка в изнасянето на топката на съперника. С прехвърлящо подаване Чавдар Ивайлов намери Даниел Генов зад отбраната на гостите и той с успореден пас продължи към Клери Сербер, който нямаше как да сгреши - 1:1.

В 67-ата минута Хебър отново поведе. Реферът Иво Андреев отсъди дузпа за игра с ръка на Диого Барбоса и Георги Вълчев от бялата точка прати за втори път топката в мрежата на домакините - 1:2.

Хебър продължи да бъде по-активният отбор и логично стигна до трето попадение в 79-ата минута. Октай Хамдиев отне топката в половината на своя отбор и пусна към Живкович, който напредна и продължи за Лорен Марузин. Той пък намери с хубав пас в наказателното поле нахлуващия Стоян Стоичков, който с лекота направи 1:3.

В добавеното време Браян Мендоса отправи силен шут, който бе отразен от Петър Дебърлиев, но при добавката  Марко Мажуга не сгреши и оформи крайния резултат 2:3.

БОТЕВ ВРАЦА - ХЕБЪР 2:3