Отборът на Локомотив Пловдив разби като гост ЦСКА с 3:1 в мач от 13-ия кръг в родната efbet Лига. През първата част попадения липсваха, но след подновяването на играта, само за 20 минути, Георги Минчев реализира своя хеттрик на "Българска армия" в своя осми мач срещу ЦСКА. Минути преди последния съдийски сигнал Йоан Баи намали "червения" пасив, оформяйки крайния резултат.

Началото на срещата се забави заради бой между фенове на двата тима, но 7 минути по-късно двубоят все пак стартира.

Антон Узунов
26 снимки

Сякаш стреснати от събитиято по трибуните, двата отбора влязоха твърде предпазливо в мача. В първите минути гостите изпълниха поредица от ъглови удари, но без успех. В 18-ата минута от игра бе изваден и Петър Витанов, който получи контузия.

След двайсетина минути игра Парвиз Умарбаев получи топката след прецизен пас от Димитър Илиев, но Юрген Матей се хвърли саможертвено и не се стигна до удар.

В края на първата част Вилдсхут се отчете с два пропуска. Първият му опит бе блокиран от Бирсент Карагарен, а секунди по-късно, при втория си шанс, идерландецът прати топката в тялото на Лукас Рейдър.

LAP.bg
43 снимки

Началото на втората част бе перфектно за гостите, които откриха резултата само 4 минути след подновяването на играта. "Смърфовете" се възползва от грешка в "червените" редици и организираха светкавична контраатака. Йосип Томашевич стреля към вратата на Бусато, а Георги Минчев засече топката и разпечата вратата на ЦСКА.

Шест минути по-късно Минчев отбеляза второто си попадение в мача. Тибо Вион не се намеси добре при изпълнение на ъглов удар и отклони към юношата на Литекс, който с крак отново прати топката в мрежата на Бусато.

В 66-ата минута героят за Локомотив отново бе Минчев, който засече центриране отдясно и със страхотен плонж и удар с глава оформи своя хеттрик.

В 84-ата минута Георги Йомов напредна в наказателното поле на противника и отправи майсторски пас към връхлитащия Йоан Баи, който намали пасива на "червените". Секунди по-късно българският национал изпита болки в лявото си коляно и напусна терена принудително.

В самия край на мача Иван Турицов и Айвън Ангелов нажежиха страстите за секунди, но съдията бързо овладя ситуацията.

Така Локомотив нанесе поражение на "червените" и ги остави с 23 пункта. Пловдивчани пък събраха 17 точки и изпревариха Левски на седмата позиция.

ЦСКА - Локо Пд  КР 1:3
0:1 Георги Минчев 49'
0:2 Георги Минчев 55'
0:3 Георги Минчев 66'
1:3 Йоан Баи 84'