Отборът на Арда записа първа победа от началото на календарната година, след като надделя с минималното 1:0 над тима на Берое в двубой от 22-ия кръг на родната efbet Лига. Единственото попадение реализира Тонислав Йорданов в 37-ата минута, след като се разписа със страхотен удар от дистанция.

Павел Данев
39 снимки

Като цяло къдржалийци бяха по-добрият тим на терена и показаха повече, че искат победата. През втората част и направилият дебют на вратата на Арда Мартин Луков се отчете с ключова намеса, с която запази аванса на тима си.

Тимът на Стамен Белчев записа първи успех от началото на месец декември миналата година и вече има на 25 точки, като заема десетата позиция. Берое пък остава седми с 29 пункта, колкото има и шестия Славия, който обаче е с мач по-малко. В следващия кръг кържалийци гостуват на Черно море, докато старозагорци ще пътуват до Пловдив за среща с местния Локомотив.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Тонислав Йорданов: Победата дойде в точния момент

Хубчев: Най-слабото ни първо полувреме​

Белчев: Играхме разнообразно и на скорост​

В първите минути темпото беше спокойно без сериозни опасности за двамата вратари. Единствено в третата минута Светослав Ковачев опита удар от дистанция, но покрай лявата греда на Генадий Ганев.

Първият точен удар в двубоя дойде в 23-ата минута и бе на сметката на гостите. Тогава Симеон Мечев центрира от свободен удар в наказателното поле на Арда, където Абубакар Тунгара засече с глава от границата на вратарското поле, но право в ръцете на Мартин Луков.

Домакините отговориха три минути по-късно, когато Ковачев нанесе силен изстрел от дъгата пред наказателното поле, но украинският страж на гостите изби в ъглов удар.

В 29-ата минута Тонислав Йорданов беше изведен отдясно в наказателното поле и нанесе изстрел по тревата, но Ганев улови.

Арда поведе в резултата в 37-ата минута, когато Тонислав Йорданов се разписа след прекрасно изпълнение. Топката беше центрирана отдясно в наказателното поле на Берое, където Серкан Юсеин подложи крак, но само заложи топката за Йорданов, който нанесе невероятен удар от дъгата пред наказателното поле и прати кълбото в горния десен ъгъл на Ганев - 1:0.

Две минути преди края на първата част Ковачев отново пробва изстрел от солидна дистанция, но право в обятията на Ганев.

Второто полувреме също започна без опасности пред двете врати, като чак в 57-ата минута Тунгара засече с глава центриране от корнер, но на безопасно разстояние над вратата.

Две минути след това обаче Берое изпусна чудесен шанс да изравни резултата. Кийлън Лебон задържа много добре отляво, след което центрира във вратарското поле, където Алиун Фал нанесе удар с глава, топката мина между краката на Мартин Луков, който обаче успя да я закове точно на голлинията.

В следващите минути темпото на игра спадна значително и логично положения липсваха.

Секунди преди края на редовното време резервата Христо Иванов беше изведен сам срещу Ганев от Румен Руменов, но стражът на гостите успя да парира изстрела му. Впоследствие, с общи усилия, защитата на Берое попречи на Иванов да нанесе нов удар.

Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка и Арда записа важна победа.

FT | АРДА – БЕРОЕ  1:0

1:0 Тонислав Йорданов 37'