Етър записа първата си победа в елита през този сезон. "Болярите" победиха състава на Берое с 2:1 в един хубав и напрегнат двубой, с доста положения и пред двете врати. В герой за домакините се превърна резервата Милчо Ангелов, който се разписа минута преди края на редовното време. Той се бе появил няколоко минутки преди да отбележи побединя гол с първото си отиграване в двубоя. Преди това Дани Младенов беше открил в 33-ата минута. Това бе осми гол за нападателя през този сезон от 8 мача. Мартин Камбуров изравни в 72-ата минута, а гостите играха и с човек с по-малко след изгонването на Иван Бандаловски две минути преди изравнителния гол на Камбуров.

Началото на мача не предложи нещо интересно. В 33-ата минута „болярите“ откриха резултата. Яни Пехливанов центрира отляво, а в наказателното поле Виктор Генев вместо не успя да изчисти топката и тя мина покрай него. Там Даниел Младенов изпревари Александър Цветков и вкара във врата на Перниш. Това е осми гол от началото на сезона за звездата на Етър.

Две минути по-късно Етър бе близо до втори гол. Ивайло Димитров бе оставен непокрит и стреля, но този път Душан Перниш спаси гостите.

В 40-ата минута Берое беше близо до изравняването. След техничен удар на Яя Меледже от границата на наказателното поле Христо Иванов докосна топката, колкото да я отклони в гредата. Малко по-късно отново Иванов трябваше да прави спасване след силен изстрел на Александър Цветков.

През второто полувреме мачът се оживи и почнаха да се създават положения и пред двамата вратари. В 70-ата минута Берое остана с човек по-малко. Иван Бандаловски фаулира Крум Стоянов и получи втори жълт картон, което означаваше червен такъв и трябваше да напусне принудително.

Въпреки че бяха с човек по-малко на терена, Берое успяха да изравнят само две минути по-късно. Мартин Камбуров надскочи Иван Иванов при едно центриране отляво и с труден удар с глава направи безпомощен Христо Иванов.

Гостите продължиха да са по-активният отбор, въпреки намаления си състав, като Камбуров продължи притеснява отбраната на „болярите“. В 89-ата минута Етър отбеляза победния си гол. Младокът Кольо Станев овладя отлично подаване отдясно и подаде на появилия се само преди шест минути Милчо Ангелов във вратарското поле и нападателят успя да прати топката във вратата на Душан Перниш за 2:1.

Дълбоко в добавното време Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, но встрани от вратата и така Етър взе първите си три точки през сезона.

С тази победа Етър събира актив от 8 точки и се изкачва до 12-ата позиция. Берое остава с 12 точки на шестото място. В следващия кръг, който е след паузата за национални отбори, "болярите" имат тежко гостуване в Разград на Лудогорец, докато Берое ще се отърсва от днешната загуба с домакинство на последния в класирането Витоша Бистрица.

ЕТЪР – БЕРОЕ 2:1

1:0 Даниел Младенов 33'

1:1 Мартин Камбуров 72'

2:1 Милчо Ангелов 89'

Червени картони: Иван Бандаловски 70'

Етър: 1. Христо Иванов (к), 84. Здравко Запрянов, 23. Александър Дюлгеров, 15. Иван Каменов, 25. Крум Стоянов, 99. Ивайло Димитров, 31. Красимир Станоев, 8. Румен Руменов, 98. Светослав Ковачев, 20. Яни Пехливанов, 11. Даниел Младенов

Ст. треньор: Росен Кирилов

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Гамаков, 4. Виктор Генев, 19. Александър Василев, 11. Иван Бандаловски, 14. Меледже Яя, 77. Педро Еуженио, 73. Иван Минчев, 6. Александър Цветков, 28. Рубен Бригидо, 9. Мартин Камбуров (к)