ЦСКА победи с 1:0 Базел в контролна среща в Австрия. Единствения гол за престижния успех вкара Тобиас Хайнц в 47-ата минута. "Червените" изиграха отлично първо полувреме и създадоха доста работа за вратаря на швейцарците, но не успяха да го преодолеят. Страхотна игра показа завърналият се в тима Марк-Емилио Папазов, който водеше атаката на тима на Саша Илич. След направените смени през втората част ритъмът в играта на българския отбор се наруши и Базел създаде повече положения пред вратата на резервния страж Димитър Евтимов, като веднъж нацели и напречната греда.

Двубоят започна с по-активна игра на ЦСКА и още в 3-ата минута Шагонян отправи точен удар, при който Марвин Хиртц показа колебание, но улови топката. Две минути след това стражът на Базел бе поставен на далеч по-сериозно изпитание след изстрел по земя на Марк-Емилио Папазов. Хиртц обаче плонжира и изби, а след това и защитник на швейцарците изчисти далеч от наказателното поле. В 8-ата минута 19-годишният Папазов показа майсторство, след като овладя технично 30-метров пас пред наказателното поле и шутира от въздуха, но топката мина над вратата за радост на "замръзналия" на място Хиртц.

В 14-ата минута Станислав Шопов се пребори за топката и пусна към Шагонян, който си нагласи топката на десния крак и отправи коварен изстрел под гредата. Вратарят на Базел обаче внимаваше и изби в корнер. При последвалото центриране Мено Кох стигна първи до топката, но ударът му с глава излезе в аут. ЦСКА продължи да бъде по-активният отбор и в 31-ата минута се откри добра възможност пред Тобиас Хайнц. Шутът му по земя обаче бе право в ръцете на Хиртц, който улови без проблеми. Две минути преди почивката Хайнц с хубав пас намери Папазов пред наказателното поле. Младокът финтира елегантно Михаел Ланг и отправи силен удар по земя, който бе спасен от Хиртц.

Второто полувреме започна с атака на Базел, след която резервата Жуниор Зе прати топката в мрежата на българския тим. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като съдията отсъди нарушение срещу вратаря Евтимов.

Логичното обаче се случи две минути след почивката. Жираир Шагоян проби отляво и с прецизен пас намери Тобиас Хайнц на задна греда и норвежецът отблизо нямаше как да сгреши - 1:0.

Базел пропусна страхотен шанс да изравни в 53-ата минута. Разсеята игра в "червената" отбрана позволи на съперника на отправи на два пъти удари, като при втория резервата Хунцикер от три метра уцели вратаря Димитър Евтимов. ЦСКА отговори с контраатака за учебник в 57-ата минута, при която Хайнц изведе Шагонян сам срещу вратаря Марко Салви. Ударът на арменеца под гредата обаче беше избит от резервния страж на Базел.

Час след началото на мача наставникът на ЦСКА - Саша Илич направи пет промени наведнъж в състава и три минути по-късно две от резервите пропуснаха да удвоят резултата. Павел Жабов с хубаво центриране намери Симеон Александров на задна греда, който стреля от въздуха в аут. В 64-ата минута Евтимов спаси удар с глава след центриране от корнер, а Махмутович изби при добавката. Напречната греда пък се оказа последна преграда пред Базел в 76-ата минута след удар с глава на Рикардо Калафиори, който засече центриране от ъглов удар.

Страстите на терена се нагорещиха в 84-ата минута след грубо влизане на Калафиори в краката на Чорбаджийски. Много активен в мелето бе Амос Юга, който бе привикан от съдията заедно с футболиста на Базел и разправията завърши с ръкостискане между двамата. Секунди по-късно Жилберт Фьогел получи шанс да шутира от удобна позиция в наказателното поле, но мерникът му изневери. В крайна сметка швейцарците не успяха да изравнят и ЦСКА се поздрави със стойностна победа.

FT   |    ЦСКА - БАЗЕЛ 1:0

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 20. Асен Дончев, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 23. Шагоир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 30. Александър Бучков, 21. Амос Юга, 13. Илиан Антонов, 15. Тибо Вион, 27. Павел Жабов, 16. Георги Чорбаджийски,18. Симеон Александров

Базел: 1. Марвин Хиртц, 4. Арнау Комас, 5. Михаел Ланг, 10. Жан-Кевин Аугустин, 14. Брадли Финк, 25. Фин Ван Бреемен, 28. Жилберт Фьогел, 34. Таулант Джака, 35. Аарон Акале, 37. Леон Авдухалу, 42. Сеяфалах Лтайеф
Резерви: 13. Мирко Салви, 15. Андрин Хунцикер, 20. Фабиан Фрай, 22. Серхио Лопес Галаче, 29. Огечукву Ониегбуле, 30. Антон Каде, 31. Арлет Зе, 33. Рикардо Калафиори