ЦСКА победи Славия с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в „Овча Купел“ и по този начин възстанови преднината си от 4 точки на върха в таблицата пред шампиона Лудогорец.

След много нервно първо полувреме, в което футбол почти не се игра, столичният гранд взе нещата в свои ръце през втората част и в рамките на пет минути отбеляза два гола. Мено Кох откри с глава в 62-ата минута, а пет по-късно Дюкенс Назон удвои. И за двата гола асистира Тобиас Хайнц.

За ЦСКА предстои дерби с Левски на 17 април, докато Славия гостува в Стара Загора на Берое.

start-photo.bg
100 снимки

Славия - ЦСКА

източник: Sofascore.com

В първите 15-20 минути играта се водеше основно в центъра и не се стигна до опасности пред двете врати.

Славия прати топката във вратата след половин час игра - удар отдалеч на Галин Иванов се озова в мрежата на Густаво Бусато. Топката обаче рикошира в Мено Кох, зад който бе Ахмед Ахмедов. Нападетелят бе зад гърба на цялата отбрана на ЦСКА и преценката на Станислав Тодоров беше, че Ахмедов е влияел на Бусато, заради което голът бе отменен. Арбитърът потвърди решението си да отмени попадението след преглед с ВАР.

В самия край на полувремето "червените" можеха да поведат, след като създадоха страхотна суматоха при едно статично положение. Удар на Махмутович бе блокиран от Томбак.

Дълбоко в добавеното време на първата част Назон и Шопов с взаимни усилия добутаха една топка до Хайнц, който стреля, но неточно.

LAP.bg
31 снимки

Шест минути след началото на втората част удар на Гарсес от около 20 метра попадна от външната страна на мрежата.

В 53-ата минута Дюкенс Назон се отскубна от "бялата" отбрана и прати топката във вратата на Георги Петков, но се оказа, че хаитянинът е бил в засада и попадението не бе потвърдено.

86 снимки

ЦСКА откри малко след като измина един астрономически час игра -  Мено Кох излезе на първа греда и засече с глава центриране от корнер на Тобиас Хайнц.

Столичният гранд удвои само пет минути след първия гол. "Червените" отнеха топката на десния фланг, откъдето Морено пренасочи към Хайнц, а той намери на чиста позиция Назон, който от няколко метра нямаше как да сбърка - 0:2.

В последната от редовните 90 минути Морено засече успоредно на голлинията подаване с пета, ала не намери вратата на Георги Петков. След това Шагоян излъга по много красив начин Добрев и стреля, но в аут.

FT / Славия - ЦСКА 0:2
0:1 Мено Кох 62`
0:2 Дюкенс Назон 67`

Славия: 1 Георги Петков, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 55 Натан Гасама, 4 Людовик Соарес, 5 Велко Йеленкович, 19 Чунг До, 33 Галин Иванов , 8 Емил Стоев, 88 Тони Тасев, 9 Ахмед Ахмедов

Треньор: Мартин Кушев

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 4 Мено Кох, 22 Енес Махмутович, 21 Амос Юга, 5 Брадли Де Нойер, 15 Тибо Вион, 8 Станислав Шопов, 3 Жеферсон, 14 Тобиас Хайнц, 17 Бисмарк Чарлс, 9 Дюкенс Назон

Треньор: Саша Илич