Участието на двама от основните футболисти на ЦСКА - Майкъл Естрада и Марселино Кареасо, в двубоя срещу Левски остава под съмнение заради контузии, съобщава БТА.

Мачът от 13-ия кръг на efbet Лига ще се играе на 7 октомври (събота) от 14:45 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Двамата получиха травми и бяха заменени принудително през второто полувреме при победата на "червените" с 2:0 в гостуването на лидера Локомотив Пловдив в понеделник вечер.

Естрада, който се отличи с гол и асистенция за успеха в Пловдив, се оплаква от проблем с коляното. Първоначалните изследвания показват, че то е стабилно, но лекарският щаб на отбора очаква резултатите от ядрено-магнитния резонанс, след които ще стане ясно дали играчът ще бъде на разположение на старши треньора Нестор Ел Маестро за мача в събота.

Марселино Кареасо пък пострада след удар с лакът в главата. Добрата новина за "червените" е, че той няма комоцио, но пък все още чувства болки.

Футболистите на ЦСКА получиха почивка днес (3 октомври), а от утре подновяват подготовка за двубоя с Левски.