Отборът на ЦСКА 1948 се наложи над ЦСКА с минималното 1:0 в отложен мач от 28-и кръг на efbet Лига. През първата част гостите на два пъти пратиха топката в мрежата на противника, но и двете попадения бяха отменени заради игра с ръка. В 65-ата минута Марио Топузов реализира първото си попадение за своя тим. В добавеното време на мача ЦСКА получи правото да изпълнява дузпа, но Даниел Наумов затвърди блестящото си представяне през цялата среща и улови.

Срещата стартира със светкавичен, но твърде неточен удар на Марио Топузов. Гостите отвърнаха с шут на Тибо Вион, последван от опит на Бисмарк Чарлс, но и двамата бяха отказани от Даниел Наумов.

В средата на първата част Мартин Хайдаров бе напът да прати топката в собствената си врата. Гостите организираха бърза контраатака, която завърши с остър пас по земя към Тиаго. Хайдаров обаче се хвърли на шпагат, за да пресече подаването, и за малко да си отбележи автогол.

В 22-ата минута Мено Кох изпрати кълбото в мрежата на Даниел Наумов, но след кратко забавяне Георги Кабаков даде сигнал за игра с ръка и попадението бе отменено.

Малко по-късно Греъм Кери отклони към Бисмарк Чарлс, който имаше прекрасен шанс да открие резултата, но Наумов отново блесна с невероятна проява.

В самия край на полувремето бе отменено ново попадение на ЦСКА. Този път реализатор бе Георги Йомов, който обаче спря топката с помощта на ръцете си, което не остана незабелязано от съдията.

В началото на втората част Димитър Евтимов сбърка и подари топката на Денислав Александров, който подаде към Георги Русев, но в крайна сметка стражът поправи грешката си и отрази.
Антон Узунов
30 снимки

След час игра Георги Русев центрира остро от пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Димитър Евтимов увисна, но Тибо Вион се намеси решително и изби. Гостите контраатакуваха светкавично, което не доведе до нищо, тъй като ударът на Тиаго бе неточен.

Пет минути по-късно 21-годишният Марио Топузов изведе ЦСКА 1948 напред в резултата. Ивайло Чочев изпрати фантастичен извеждащ пас към Топузов, който успешно се бе вклинил между Вион и Кох, за да разпечата вратата на Евтимов с първото си попадение в елита.

В 75-ата минута ВАР отново бе във фокуса. Георги Кабаков реши да прегледа ситуация за евентуален директен червен картон на Тиаго, но след като изгледа ситуацията, реферът вдигна само жълт картон на футболиста на гостите. /бел. ред. ВАР няма право да преглежда ситуации за жълт картон/

Драмата бе пълна, след като в добавеното време Кабаков отново отиде до екрана, за да прегледа ситуация за потенциална дузпа. Съдията отсъди удар от бялата точка, с който се нагърби Жорди Кайседо. Родният страж на ЦСКА 1948 обаче демонстрира страхотен рефлекс и запази победата на своя тим.

Така момчетата на Любо Пенев остават трети в класирането, тъй като разликата с Локо Пд се увеличи на 4 точки и загубиха шанс за второто място. ЦСКА 1948, от своя страна, събра 44 пункта, но остава пети.

ЦСКА 1948 - ЦСКА  КР 1:0
1:0 Марио Топузов 65'