Отборът на ЦСКА разгроми с резултат 6:1 тима на Банско в контролна среща, която бе част от подготовката на „червените“ в едноименния град по време на паузата за национални отбори. ТОн за головото шоу даде Яник Вилдсхут в 24-ата, но Кристиян Балтов изравни две минути по-късно. "Червените" набързо вкараха нови две бързи попадения в 29-ата и 31-ата минута чрез Ахмед Ахмедов и Греъм Кери.

През втората част головете във вратата на домакините продължиха, като в 55-ата Жуниор Нзила покачи ощe резултата, а в 61-ата минута се разписа и Федерико Варела. Крайният резултат беше оформен в 84-ата минута от младия Павел Жабов.

“Червените” премериха сили със същия отбор и в предишната пауза за първенството през септември, като тогава стигнаха до успех с 4:1.

За ЦСКА предстои домакинство на Ботев Пловдив в мач от 11-ия кръг на efbet Лига на 17 октомври. Банско пък домакинства на Надежда Доброславци от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига.

В началните минути темпото беше спокойно и интересни ситуации пред някоя от двете врати липсваха.

В 12-ата минута „червените“ създадоха първата опасна ситуация в двубоя. Футболистите на Стойчо Младенов изпълниха заучено положение от ъглов удар, след което капитанът Юрген Матей се извиси над всички и стреля с глава, но топката прелетя в аут.

Пет минути по-късно Хамза Чатакович си освободи пространство за изстрел, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на домакините Иван Димитров.

По-добрата игра на гостите даде резултат в 24-ата минута, когато откриха резултата. След продължителна атака топката стигна до Яник Вилдсхут на фланга, който отправи силен удар и топката влетя в горния ляв ъгъл на Димитров – 0:1.

Сякаш от нищото обаче домакините съумяха да изравнят само две минути след това. Кристиян Балтов направи отлично двойно подаване със свой съотборник и по този начин бе изведен сам срещу Густаво Бусато. Последва елегантно изпълнение на Балтов покрай бразилския страж за 1:1.

ЦСКА обаче не се бави дълго и отново взе аванс в резултата в 29-ата минута. Голмайсторът Вилдсхут предостави отличен пас за Ахмед Ахмедов, който отблизо не остави шансове на Димитров – 1:2.​

Вторият гол даде импулс на „червените“, които се разиграха и само 120 секунди по-късно реализираха трети гол. Греъм Кери получи хубаво подаване пред наказателното поле и с плътен удар прати топката във вратата на домакините за трети път.​

На полувремето бяха извършени по няколко смени и в двата отбора.

Малко след началото на втората част появилият се като резерва на вратата на ЦСКА Димитър Евтимов направи отлично спасяване след акробатично изпълнение от страна на Петър Пенчов.

ЦСКА не отстъпваше от педала на газта и в 55-ата минута Жуниор Нзила шутира от дъгата на наказателното поле и не остави шансове на стража на Банско – 1:4.

Шест минути по-късно и Федерико Варела записа името си сред голмайсторите. Аржентинецът бе изведен зад гърба на защитата на Банско и елегантно реализира за 5:1. Домакините имаха претенции за засада, каквато обаче не беше отсъдена.​

В следващите минути темпото на игра спадна с оглед на резултата.

Шест минути преди края обаче ЦСКА стигна и до шесто попадение. Младият Павел Жабов беше голмайсторът, след засече в наказателното поле прострелно подаване - 6:1.

До края нови попадения не паднаха и спарингът завърши при същия резултат.

FT | БАНСКО - ЦСКА  1:6

0:1 Яник Вилдсхут 24'

1:1 Кристиян Балтов 26'

1:2 Ахмед Ахмедов 29'

1:3 Греъм Кери 31'

1:4 Жуниор Нзила 55'

1:5 Федерико Варела 61'

1:6 Павел Жабов 84'

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА: Густаво Бусато - Любомир Цветанов, Юрген Матей (к), Пламен Гълъбов, Виктор Атанасов, Жеферсон, Карло Мухар, Яник Вилдсхут, Греъм Кери, Хамза Чатакович, Ахмед Ахмедов

Старши треньор: Стойчо Младенов

БАНСКО: 1. Иван Димитров – 20. Марио Димитров, 5. Борис Божинов, 3. Костадин Слаев (к), 11. Кристиян Балтов, 6. Жоро Рошков, 14. Веско Весков, 8. Венцислав Маламов, 7 Петър Пенчов, 15. Костадин Василев, 16. Илия Колев