Отборът на ЦСКА спечели без абсолютно никакъв проблем домакинството си на „Българска армия“ на Берое. „Червените“ победиха с 5:1 старозагорци в късния неделен сблъсък от 4-ия кръг на efbet Лига.

Пътят към успеха в Борисовата градина започна още в 5-ата минута, когато Маурисио Гарсес засече подаване на Де Нойер от фланга. 13 минути по-късно новият таран на българския вицешампион – Дюкенс Назон отбеляза първия си гол в първенството с диагонален удар, останал сам срещу Иван Караджов.

Браян Морено пък приключи интригата в 75-ата минута с майсторски удар в долния ляв ъгъл на юношата на „червените“ Караджов. Шест минути след попадението на колумбиеца, Абубакар Тунгара реализира много технично дузпа, отсъдена за неумишлена игра с ръка на Мено Кох. Резервата Иван Турицов реализира пък дузпа за домакините в петата минута на добавеното време, отсъдена за фал срещу друг играч, влязъл от скамейката – Туфегджич. Гарсес отбеляза второто си попадение след подарък от Караджов 60 секунди по-късно и оформи разгрома.

С победата ЦСКА събра 10 точки – колкото има и шампионът Лудогорец, разбил с 5:0 Спартак Варна в петък. За Саша Илич и неговите възпитаници предстои домакинство на Сейнт Патрикс в III-ия кръг на Лигата на конференциите. Заралии остават на 11-а позиция в шампионата, като това е втора поредна загуба като гост за тима на Петър Хубчев.

Антон Узунов
53 снимки

ЦСКА Берое

източник: Sofascore.com

Резултатът не се задържа нулев особено дълго. В 5-ата минута включилият се на фланга Де Нойер бе намерен с хубаво подаване и крайният защитник веднага пренасочи към наказателното, където Гарсес бе на точното място и реализира.

Десетина минути след попадението Йомов можеше да удвои, но изстрелът му от близко разстояние бе отразен по страхотен начин с една ръка от Иван Караджов.

Около 120 секунди след ситуацията с капитана на ЦСКА в този мач Йомов, Назон получи извеждащ пас и въпреки че имаше съотборник на няколко метра подходи егоистично и стреля, но бе безгрешен - 2:0 за ЦСКА. Попадението бе преразгледано и чрез ВАР, но хаитянинът бе покрит с метър-два от бранител на гостите.

В 39-ата минута старозагорци отчетоха първия си изстрел. Юсеин опита да изненада Бусато отдалеч, но ударът му мина около 50 сантиметра над наперчната греда. Две минути пред края на първата част Назон избяга от отбраната на гостите и се озова сам срещу Караджов, но стреля доста слабо в тялото на стража, който не допусна трето попадение.

LAP.bg
94 снимки

Второто полувреме стартира доста мудно, като за това "вина" имаше тимът на домакините, който слде солидния си аванс доста свали темпото. Четвърт час след началото на полувремето гостите имаха претенции за дузпа, но реферът Железов прецени, че Християн Петров не е натиснал играч на Берое в наказателното поле. Решението на арбитърът бе потвърдено от ВАР.

В 68-ата минута Асен Дончев отбеляза при една бърза "червена" атака, но засада на Морено, маркирана впоследствие от асистента помрачи настроението на фланговия футболист.

Четири минути по-късно отново той бе главно действащо лице, като излезе на изгодна позиция, но стреля в тялото на Караджов.

Туфегджич разчупи по много добър начин едно нападение на домакините от крилото. Сърбинът потърси свой съотборник около точката за изпълнение на дузпа, Юга прескочи топката по пътя и към Морено, а когато тя се озова в колумбиеца той залъга съперник и я насочи майсторски в далечния ъгъл.

Малко след третото попадение на 31-кратните шампиони Мено Кох игра неволно с ръка в наказателното поле, а след кракто съвещание с ВАР, Железов посочи 11-те метра, от които Тунгара много хладнокръвно реализира.

В петата минута на добавеното време и ЦСКА получи нказателен удар. Резервата Турицов реализира от 11-те метра за отсъдената срещу Туфегджич дузпа.

Само 60 секунди след попадението на десния защитник, Иван Караджов поднесе истински подарък на Гарсес, който отбеляза втория си гол в двубоя.

FT / ЦСКА - Берое 5:1

1:0 Маурисио Гарсес 5`

2:0 Дюкенс Назон 18`

3:0 Браян Морено 75`

3:1 Абубакар Тунгара 81` (д)

4:1 Иван Турицов 90+5` (д)

5:1 Маурисио Гарсес 90+6`

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 5 Брадли Де Нойер, 4 Мено Кох, 6 Християн Петров, 16 Асен Дончев, 3 Жеферсон Телес, 15 Тибо Вион, 8 Станислав Шопов, 10 Георги Йомов, 27 Маурисио Гарсес , 9 Дюкенс Назон

Наставник: Саша Илич

Берое: 1 Иван Караджов , 2 Димитър Стоянов, 3 Димитър Пиргов, 7 Лукас Мартинс, 8 Серкан Юсеин, 10 Абубакар Тунгара, 14 Стилиян Николов, 15 Георги Динков, 16 Симеон Мечев, 17 Спас Георгиев, 21 Руи Педро Коимбра