ЦСКА постигна много ценна победа в 18-ия кръг от родната efbet Лига, след като "червените" триумфираха на негостоприемния "Тича" срещу Черно море с 2:0. И двете попадения за столичани дойдоха през второто полувреме, като първо в 64-ата минута Жеферсон поведе отбора на Саша Илич напред, а 10 след това влезлият като резерва Маурисио Гарсес оформи крайния резултат в морската ни столица.

В 55-ата минута на мача Черно море имаше сериозни претенции за дузпа. Василев тръгна да нахлува в наказателното поле на столичани и бе избутан с ръце от халфа на "червените" Юга, но реферът Гинчев и ВАР не отсъдиха дузпа, а оставиха играта да продължи.

В хода на срещата ЦСКА отправи повече точни удари към вратата, пазена от Георги Георгиев, докато Черно море разчиташе на това да накаже съперника на контраакции, но идеите на домакините не сработиха в този мач. В добавеното време на срещата след два експресни жълти картона предаврително към съблекалнята пое Брадли де Нойер от ЦСКА.

Победата остави „червените“ на върха в класирането, като тимът има 44 точки след 18 изиграни срещи. Вторият Лудогорец е с 38, ала „орлите“ имат три мача пасив спрямо столичния си съперник. Черно море, от своя страна, остана седми с 29 точки.

start-photo.bg
96 снимки

Домакините разиграха след корнер в осмата минута, а Матеус Клементе получи вдясно на наказателното поле на "червените". С едно движение той елиминира опеката на Де Нойер и шутира по диагонала, ала ударът му премина встрани от гредата на Бусато. Гостите от столицата опитаха да пресират по-високо по терена "моряците", което им се получаваше, докато варненци приеха постепенно играта в своята половина в хода на първия четвърт час.

В 17-ата Тибо Вион достави центриране от свободен удар, а опитът на Жеферсон с глава отиде аут.  Изключителна възможност се откри пред нападателя на ЦСКА - Дюкенс Назон в 24-ата. Хаитянинът получи топката пред наказателното поле на Черно море след рикошет и се озова "очи в очи" с Георгиев. Стрелецът шутира, но Георги Георгиев с тяло блокира удара му. В 30-ата Маурисио Гарсес отправи изстрел от малък ъгъл, но Георгиев боксира встрани.

Осем преди края пък Гарсес стреля за трети път точно посока варненската врата, но и тук Георгиев се справи с трудностите.

Втората част буквално започна с изключителна възможност за ЦСКА. Дюкенс Назон пое отляво и влезе към средата, след което подаде надясно към Иван Турицов. Капитанът на ЦСКА видя страхотно Маурисио Гарсес, който изпревари Панов, но от един метър нападателят не успя да засече в опразнената варненска врата.

75 снимки

В ответната атака Черно море отговори подобаващо на агресията на ЦСКА. Велислав Василев се понесе по левия фланг и даде към Васил Панайотов, който трябваше да бъде спрян от Енес Махмутович, а ударът на капитана на "моряците" отиде над напречната греда.

В 55-ата минута на мача Черно море имаше сериозни претенции за дузпа. Василев тръгна да нахлува в наказателното поле на столичани и бе избутан с ръце от халфа на “червените Юга”, но реферът Гинчев и ВАР не отсъдиха дузпа, а оставиха играта да продължи.

В 64-ата Дюкенс Назон комбинира с Иван Турциов в наказателното поле на Черно море. Той видя Жеферсон, който овладя пред наказателното поле и нанесе мощен удар по топката, която се оказа неспасяема за Георгиев - 1:0 за ЦСКА.

Десет по-късно резервата Марселино Кареасо шутира много силно от дистанция в обсега на стража Георги Георгиев. Той не се намеси убедително и кълбото мина между краката му, след което премина и голлинията на варненската врата - 2:0 за гостите.

В добавеното време на срещата Бисмарк Чарлс се озова очи в очи с Георги Георгиев и шутира, но стражът се справи. Малко след това Брадли де Нойер и Алекс Фернандес влязоха във физическа саморазправа, а Де Нойер беше изгонен с втори жълт картон.