Отборът на ЦСКА направи нулево равенство – 0:0, при домакинството си в предпоследния кръг от плейофната фаза в efbet Лига срещу Ботев Пловдив. „Червените“ за пореден път не успяха да отбележат гол във вратата на съперника, но със сигурност тимът изигра този мач с далеч по-голямо желание и страст, за разлика от загубения финал срещу Левски от SESAME Купа на България преди няколко дни. На два пъти гредите спираха столичани, като първо Георги Йомов нацели напречната на Ботев, а през втората част Маурисио Гарсес стори същото срещу Хидайет Ханкич. Емануел Току от "канарчетата" пък също нацели един от двата странични стълба на Димитър Евтимов.

Точката направи така, че ЦСКА вече калкулира 57 в своя актив и остава на второто място. Ботев Пловдив се изкачи до третото място и е с 50, една повече от Левски, макар „сините“ да са с мач по-малко. По този начин „жълто-черните“ си осигуриха участие в баража със седмия в крайното класиране у нас за последната европейска квота за предстоящия сезон. Съперник в тази среща ще бъде някой между ЦСКА 1948 и Берое.

До края двата отбора имат да изиграят по един мач, като ЦСКА има визита на "Тича" на Черно море, докато Ботев Пловдив ще приеме Славия в града под Тепетата.

LAP.bg
5 снимки

Домакините започнаха много агресивно срещата, а Георги Йомов на два пъти в рамките на първите две минути обстрелва вратата на Хидайет Ханкич, а при втория бившия играч на Славия порази напречната греда на "канарчетата". ЦСКА продължи да бъде по-дейният отбор, но някак натискът притихна, а в 15-ата Реда Рабей отправи опасен изстрел от средна дистанция, но Димитър Евтимов с блестящ рефлекс прати топката встрани.

Малко след това пък Федерико Варела комбинира с Георги Йомов, който овладя, но бе затворен от Ето'о. Топката се озова в Жорди Кайседо, чийто удар с десния крак премина встрани от вратата на пловдивчани. Половин час след старта на срещата Емануел Току напредна отдясно по нападението на Ботев и елиминира Християн Петров и Тибо Вион. Топката отиде вляво за Тодор Неделев, който отправи силен удар с левия крак, но Евтимов спаси.

Антон Узунов
43 снимки

В последната минута на първата част Карло Мухар открадна топката в средата на терена и подаде напред в средата за Жорди Кайседо. Еквадорецът отправи силен удар с десния крак, но Ханкич с една ръка прати кълбото в корнер. При прибирането на играчите към тунела за почивката феновете на ЦСКА засипаха с псувни футболистите на отбора.

Второто полувреме започна с по-намалени обороти от двата отбора, а Валентич направи две промени на почивката при "канарчетата", докато Пардю една. Именно влезлият Маурисио Гарсес отправи удар с глава след корнер, но ударът му се отби в напречната греда на Ханкич. Десетина минути преди края пък Иван Турицов отправи много силен удар пред дъгата на наказателното поле с десния крак, но топката профуча малко над напречната греда.

"Канарчетата" имат и още една цел и тя е да запишат първа победа на "Армията" от 37 години насам. Предстои да се види в какво психическо състояние са "червените", след като клубният им автобус беше атакуван преди началото на мача от бесни фенове.

FT / ЦСКА - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:0

Рефер: Станимир Тренчев

Стадион: "Българска армия"

Ето и съставите на двата тима:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох (К), 3. Жеферсон, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 24. Карло Мухар, 10. Георги Йомов, 5. Федерико Варела, 30. Яник Вилдсхуд, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 1. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 14. Калоя н Кръстев, 16. Асен Дончев, 28. Браян Морено

Треньор: Алън Пардю

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па КОнате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев (К), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец, 26. Джак Лейн

Резерви: 84. Християн Славков, 9. Мохамед Брахими, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 20. Лъчезар Балтанов, 21. Точукву Нади, 27. Атанас Чернев