ЦСКА победи с 2:1 Пирин като гост в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Иван Тасев изведе домакините напред в продължението на първата част, а Матиас Фаетон (79) и Джонатан Линдсет (80) донесоха обрата за "червените" за по-малко от минута. "Орлетата" завършиха срещата в намален състав, след като Айуб Абу бе изгонен в 84-ата минута за втори жълт картон.

Пирин ЦСКА

източник: sofascore.com

Така "червените" се възползваха по най-добрия начин от домакинската издънка на лидера Локомотив Пловдив срещу Берое и скъсиха изоставането на две точки, а разликата с втория Черно море е само една.

Секунди след началото на двубоя, реферът Драгомир Драганов бе принуден да спре играта за минута, след като феновете на домакините хвърлиха ленти към терена и се наложи футболистите на двата отбора да се включат в почистването. Малко след подновяването Аймен Суда изведе Юго Комано отляво и Махмутович го спря с цената на жълт картон. В 5-ата минута официално предупреждение получи и Борис Тютюков от Пирин, след като задържа с ръце пред наказателното поле Дюкенс Назон.

Гостите пропуснаха да открият резултата в 12-ата минута след отлична контраатака. Марселино Кареасо отне топката от Бенгюзов в средата на терена и постави началото на бърз преход, който самият той завърши, но ударът му бе блокиран от Андрей Йорданов. "Червените" продължиха да бъдат по-активни, но "орлетата" се отбраняваха добре. Чак в 35-ата минута футболистите на ЦСКА матираха защитата на съперника чрез Дюкенс Назон, но в последния момент Бенгюзов изчисти топката и не позволи да се стигне до удар в опразнената врата.

Чудесен шанс пропиля Дюкенс Назон в 39-ата минута, след като Амос Юга го изведе зад защитата на Пирин. Таранът тръгна от собствената си половина, пробяга половината терен и се озова очи в очи с Максим Ковальов, но не съумя да го преодолее. В 42-ата минута грешка на Хайнц прати топката в краката на Аймен Суда, който напредна и стреля силно от 17 метра, но Бусато изби с една ръка.

startphoto.bg
57 снимки

В даденото от рефера продължение на първата част Пирин поведе. Капитанът Дюлгеров пресече пас на Юга в центъра на терена и продължи към Комано, който с едно докосване продължи към Иван Тасев. Крилото показа самочувствие и с брилянтен диагонален шут по земя направи 1:0.

Аристократичната игра на отбора на ЦСКА едва не доведе до втори гол във вратата на Бусато в 53-ата минута. Иван Тасев тръгна зад центъра и като на шега подмина двама играчи на съперника, а фантастичният му пробив стигна чак до наказателното поле, но центрирането му бе отклонено от Християн Петров в корнер.

Точно след час игра Ел Маестро направи две смени -  Естрада и Хайнц отстъпиха местата си на Фаетон и Морено, който се завърна след дълго лечение на контузия. Две минути по-късно Фаетон шутира от двайсетина метра, но Ковальов сигурно улови. В 67-ата минута удар на Амос Юга от границата на наказателното поле излезе в аут, а две минути по-късно Линдсет отклони с глава право в ръцете на Ковальов.

Четвърт час преди края наставникът на ЦСКА прибегна до още две промени - Станислав Шопов и Данило Асприля влязоха вместо Марселино Кареасо и Дюкенс Назон. Свежестта от пейката на ЦСКА даде резултат в 79-ата минута, когато резервата Фаетон получи от Амос Юга в наказателното поле, финтира Семенив и с диагонален удар по земя изравни.

Само 60 секунди по-късно Матиас Фаетон проби отляво и върна по земя към "забравения" пред вратарското поле Джонатан  Линдсет, за когото бе детска игра да отклони топката в мрежата за пълния обрат - 1:2.

В 84-ата минута Пирин остана с 10 души, след като Абу получи втори жълт картон за нарушение срещу Християн Петров. До края домакините нямаха и сили да стигнат поне до изравняване, а ЦСКА спокойно дочака последния съдийски сигнал.

ПИРИН - ЦСКА 1:2

Стадион: „Христо Ботев“, град Благоевград
Главен съдия: Драгомир Драганов, град Варна

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров - К, 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 19. Юго  Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Даниил Кондраков, 16.  Мартин Георгиев, 18. Велислав Минков, 30. Любомир  Тодоров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 25. Илиан Костов, 27. Георги Върбанов
Треньор Иво Тренчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 19. Иван  Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 21.  Амос Юга - К, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон, 29. Майкъл Естрада
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 4. Мено  Кох, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас  Фаетон, 30. Данило Асприля, 28. Браян Морено