ЦСКА 1948 победи Сепси с 3:1 във втората контрола на "червените" в Словения. Георги Русев даде преднина на българския тим с точно изпълнение на дузпа. В първото полувреме по едно попадение добавиха Бирсент Карагарен и Неделко Пишчевич. За румънския тим се разписа Марио Рондон в 72-ата минута на срещата.

В първите минути румънския тим пое владеенето на топката. В 4-ата минута се стигна до първата опасност пред вратата на Даниел Наумов. Денис Чиоботариу центрира отдясно, а в наказателното се извиси Йон Георге, който стреля с глава. Неговият удар обаче не намери целта.

Четири минути по-късно и ЦСКА 1948 погледна към вратата на противника. След добра атака, Георги Русев изпрати остро подаване в пеналтерията за Валентин Йосков, но той бе изпреварен от вратаря на Сепси. Низкули Роланд улови без проблеми.

В 18-ата минута "червените" получиха дузпа, която бе изпълнена от Георги Русев. Той изпълни хладнокръвно и прати топката в мрежата на Сепси за 1:0.

Бирсент Карагарен бе много близо до втория гол за българския тим. Той получи топката в наказателното поле в 27-ата минута и опита изстрел, който обаче бе отразен от Низкули Роланд. Две минути по-късно и Емил Ценов шутира към вратата на румънците, но не намери целта.

В 34-ата минута Сепси стигна до изравнителен гол. Козмин Матей си пое топката и нахлу в наказателното поле на ЦСКА 1948, а след това прати топката покрай Наумов. Радостта на румънския състав обаче не продължи много, тъй като попадението бе отменено заради игра с ръка на Матей при овладяването на високата топка.

Четири минути преди края на първото полувреме Бирсент Карагарен се възползва от грешка в защитата на Сепси. Той открадна топката и нанесе страхотен изстрел извън наказателното поле. Стражът на румънския тим не успя да стигне до топката, която за втори път се озова в мрежата - 2:0

Минута преди края на редовното време на първата част, Карагарен успя да намери Неделко Пишчевич в пеналтерията на Сепси. Сръбският халф, който е нов в ЦСКА 1948, успя с финт да се освободи и направи резултата класически.

В следващата атака Козмин Матей имаше сериозни претенции за дузпа след влизане на Стефан Цонков, но съдията остави играта да продължи, преценявайки, че футболистът на българския тим е играл чисто.

Първата по-опасна ситуация пред вратата на Сепси през второто полувреме дойде в 57-ата минута, когато Емил Ценов опита изстрел от дистанция. Изпълнението му обаче не затрудни Низкули Роланд, който улови.

Минута по-късно румънците разиграха добре и Джонатан Родригес си пробва късмета от дистанция, но ударът му бе блокиран. След това отлично комбинираха негови съотборници и стигнаха до друго положение, при което Козмин Матей стреля, но Генадий Ганев се справи. В този момент прозвуча и съдийски сигнал за засада.

В 60-ата минута Павол Сафранко се оказа лице в лице срещу Даниел Наумов. Централният нападател на румънския тим обаче не успя да се възползва от този шанс и стреля встрани от вратата.

Педриньо опита изстрел от дистанция в 71-ата минута вместо да комбинира със свободния Стоян Стоичков. Ударът на бразилеца обаче беше разочароващ и не затрудни стража на Сепси.

Минута след това Марио Рондон върна едно попадение. Нападателят, който влезе от скамейката малко преди това, се извиси в наказателното поле на ЦСКА 1948 и засече центриране. Топката се озова в мрежата на българския отбор.

В 82-ата минута отново грешка в разиграването на ЦСКА 1948 доведе до нов шанс за Сепси. Изстрел от футболист на румънския тим мина встрани от левия страничен стълб.

Три минути преди края на редовното време Рондон отново получи топка в наказателното, до която стигна първи и стреля с глава. Този път изстрелът му обаче бе спасен от стража на ЦСКА 1948.

FT / ЦСКА 1948 - СЕПСИ 3:1

1:0 Георги Русев 19' (дуз)

2:0 Бирсент Карагарен 41'

3:0 Неделко Пишчевич 44'

3:1 Марио Рондон 72'

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 30. Стефан Цонков, 5. Елитон, 16. Том Рапнуи, 11. Бирсент Карагарен, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 13. Стоян Стоичков, 10. Георги Русев, 26. Валентин Йосков

Резерви: 33. Генадий Ганев, 6. Пиер Нгуинда, 87. Симеон Петров, 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 31. Мариян Тонев, 8. Педриньо.

Старши треньор: Атанас Рибарски

СЕПСИ: 33. Низкули Роланд, 18. Павол Сафранко, 44. Михай Балаша, 10. Козмин Матей, 25. Богдан Отелита, 5. Джонатан Родригес, 6. Николае Паун, 13. Денис Чиоботариу, 11. Мариус Стефанеску, 8. Йон Георге, 82. Бранислав Нинай