ЦСКА 1948 поне временно излезе начело във временното класиране на efbet Лига. Това стана факт след победа с 1:0 над Хебър в мач от четвъртия кръг. Единственото попадение на Националния стадион „Васил Левски” вкара Георги Русев в 10-ата минута.

„Червените” отправиха множество удари към вратата на „гробарите”, но стигнаха едва до минимална победа. Попадение на Алекс Колев беше отменено, а на два пъти гредите помогнаха на символичните домакини.

ЦСКА 1948 събра 8 точки в актива си след днешния успех, докато Хебър е 12-и с 3 точки.

Антон Узунов
55 снимки

ЦСКА 1948 поведе с първата си добра възможност. Топузов центрира отляво в 10-ата минута, а Алекс Колев продължи с глава към Георги Русев, който от 3-4 метра не сбърка за 0:1.

В 14-ата минута Хебър получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Пламен Крумов, който отправи опасен удар, но Наумов изби. Кълбото се озова в Бонани, но италианецът не намери очертанията на вратата. В 25-ата минута Алекс Колев опита удар от далечна дистанция, но не затрудни Дебърлиев.

В 36-ата минута гредата спаси домакините. Топузов отново проби отляво и центрира, а в наказателното поле Колев изпревари защитник в зелено и отправи удар с глава в близкия ъгъл, но топката срещна гредата, след което се удари в ръката на Дебърлиев и беше изчистена от защитник. Четири минути по-късно отново гредата се оказа последна преграда пред гол във вратата на Дебърлиев. Топузов получи отляво, навлезе навътре и отправи тежък шут, който стражът успя да избие, а след това топката срещна и гредата.

Хебър ЦСКА 1948

източник: Sofascore

Хебър отговори с удар по диагонала на Лобов, който не намери очертанията на вратата. В 45-ата минута Колев намери оставения непокрит около границата на наказателното поле Охене. Ганаецът без да се бави стреля силно, но Дебърлиев успя да избие в корнер. В продължението на първата част вратарят на Хебър се намеси и след удар на Колев. Малко след това Русев намери Бастунов, който финтира Бухал, но ударът му мина над вратата.

В 50-ата минута гол на ЦСКА 1948 беше отменен. Отново Топузов проби отляво и с прецизно центриране качи топката на главата на Алекс Колев, който прати топката във вратата, но се оказа, че е бил в положение на засада. Ситуацията беше разгледана от ВАР, който потвърди решението на реферите.

В 70-ата минута Чаворски отправи удар от далечна дистация, но Наумов се справи. Малко след това Охене се озова на стрелкова позоция, но ударът му беше слаб и не затрудни Дебърлиев. В 82-ата минута шут на Октавио от далечна дистация мина над вратата.

В 87-ата минута Реян Даскалов получи травма и трябваше да напусне терена на носилка. След известно време защитникът се появи в игра, въпреки че трудно се придвиждаше.

Хебър - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Георги Русев (10)

Хебър: 1. Петър Дебърлиев /к/, 5. Мартин Михайлов, 29. Корнел Осира, 10. Пламен Крумов (86 - 9. Есеола Хабиб), 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Секейра (61 - 98. Георги Търтов), 55. Олекси Лобов, 23. Клаудио Бонани (61 - 12. Емануил Манев), 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев (75 - 19. Патрик Нияни), 99. Тодор Чаворски

Резерви: 88. Диян Димов, 98. Георги Търтов, 15. Милан Кременович, 11. Цветелин Тонев, 12. Емануил Манев, 19. Патрик Нияни, 9. Хабиб Есеола

Треньор: Фулвио Пеа

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин (61 - 14 Хелитон), 4. Ангел Лясков (61 - 2. Джонатан), 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене (79 - 15. Александър Александров), 20. Ангел Бастунов (45 - 58. Октавио), 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов (61 - 11. Денислав Александров), 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 11. Денислав Александров, 2. Джонатан, 14. Хелитон Джордж, 58. Октавио, 46. Стоян Стоичков

Съдия: Волен Чинков

Ж.к: Мартин Михайлов (Хебър); Ангел Лясков, Карлос Охене (ЦСКА 1948)

Стадион: "Васил Левски"