ЦСКА 1948 изигра фантастичен двубой и записа най-изразителната си победа в efbet Лига, след като разгроми с резултат 6:0 като гост Локомотив София в първия мач от 22-ия кръг в родното първенство. Радослав Кирилов откри още във втората, а Парвиз Умарбаев удвои в 42-ата минута.

През втората част обаче гостите не отпуснаха педала на газта и нанизаха нови четири безответни попадения. Елитон направи резултата класически в 51-ата , последваха два гола на Евгений Сердюк в 71-ата и 75-ата минута, преди Ивайло Чочев да оформи крайния резултат в 88-ата минута от дузпа.

start-photo.bg
83 снимки

В лагера на Локомотив ще искат да забравят по най-бързия начин тази среща, в която футболистите на Станислав Генчев допуснаха много груби грешки в защитата, които бяха в основата на почти всички допуснати попадения. "Червените" пък показа отлична ефективност пред противниковата врата и реализираха почти всичките си чисти положения.

По този начин ЦСКА 1948 събра 45 точки и остава на третата позиция, докато Локомотив София е на девето място с 28 пункта, на седем от шестото място. В следващия кръг възпитаниците на Тодор Янчев имат ново столично дерби, когато посрещат ЦСКА, докато столичните "железничари", които нямат победа след подновяването на шампионата в четири поредни срещи, гостуват на Спартак Варна.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

ЦСКА 1948 стартира ударно двубоя и откри резултата с първия си шанс още във втората минута. Джонатан Перейра изведе отдясно в пеналтерията Марио Топузов, който се измъкна от Бруно Франко и центрира във вратарското поле, където Евгений Сердюк бе оставен напълно непокрит и стреля с глава, но топката се отби от дясната греда на Александър Любенов. Играчите на Локомотив „замръзнаха“ на място, а от това се възползва Радослав Кирилов, който дотича и отблизо прати топката неспасяемо във вратата – 0:1.

Домакините от Локомотив София се опитаха веднага след полученото попадение да наложат натиск и стигнаха до няколко ългови удара, от които обаче не произлезе нещо опасно за вратата на Даниел Наумов.

В 13-ата минута "железничарите" създдоха и пърнвото си реално голово положение. Домакините пресираха добре гостите в тяхната половина и Райън Бидунга изгуби топката от Карлос Франса, което позволи Бруно Франко да бъде изведен на левия фланг, след което центрира ниско в наказателното поле за Станислав Костов на първа греда, който задържа добре и почти от аутлинията се обърна и пусна хитър успореден на голлинията пас, но в зона, в която нямаше негов съотборник.

30 снимки

Локо София продължи да държи топката и по-често поглеждаше към вратата на своя съперник. В 24-ата минута Антонио Вутов стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле, като завъртя топката покрай стената, но изстрелът бе твърде слаб, за да затрудни Наумов, който улови без проблеми.

"Червено-черните" имаха нова добра възможност да изравнят резултата в 32-ата минута. Тогава Костов получи топката отляво в наказателното поле, задържа я добре, след което я върна назад за Вутов, който бе непокрит и стреля от добра позиция, но се получи рикошет в играч на ЦСКА 1948, за да излезе в корнер. След неговото изпълнение не се стигна до нещо по-интересно.

Точно 40 минути след първото попадение ЦСКА 1948 удари за втори път. Топузов се измъкна от засада на десния фланг и центрира на втора греда, където Кирилов овладя, задържа добре и след това върна по тревата за таджикистанеца, който шутира мощно, получи се рикошет в Алан Диас и топката влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Любенов за втори път – 0:2.

На почивката беше извършена принудителна смяна в състава на Локомотив. Юлиан Ненов замени Мартин Райнов, който получи проблем в прасеца.

ЦСКА 1948 обаче показа убийствена ефективност и с третия си истински шанс за попадение падна трето попадение във вратата на Локомотив. В 51-ата минута Умарбаев центрира от първия корнер за гостите в мача към далечната греда, където Елитон надскочи Карлос Франса и с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Любенов, който отново нямаше как се намеси – 0:3.

След точно час игра домакините организираха добра атака, при която Вутов превзе празно пространство в половината на ЦСКА 1948 и шутира ниско и силно, но Дани Наумов внимаваше, плонжира и спаси изстрела към вратата му.

Четири минути по-късно отново домакините имаха чудесно положение за гол. Франса беше изведен на скорост по левия фланг, напредна с топка в крака и намери Юлиан Ненов в наказателното поле, който преодоля опеката на Елитон и шутира към вратата, но отново Наумов се намеси решително и отрази.

Гостите отново обаче удариха в 71-ата минута, когато Кирилов изведе Ангел Лясков отляво и центрира на втора греда, където Георги Русев засече с глава, но Любенов показа невероятен рефлекс и изби. Последва добавка на крилото и отново стражът на домакините спаси. Топката обаче попадна на пътя на Евгений Сердюк, който не успя да направи най-доброто първо докосване, но все пак, падайки, я добута във вратата за 0:4. Първоначално попадението беше отменено заради нарушение на украинеца срещу Дейвид Малебмана, но след проверка със системата ВАР голът беше зачетен.

Само четири минути по-късно разгромът стана пълен. Джонатан Перейра изведе отдясно в наказателното поле Русев, който стигна до аутлинията и центрира към първа греда, където нито Лука Иванов, нито Любенов понечиха да играят с топката, а Сердюк се плъзна по тревата и я засече във вратата – 0:5.

В 79-ата минута "червените" организираха бърза контраатака, при която Бирсент Карагарен напредна на скорост в половината на Локомотив, след което комбинира със Сердюк, който стреля силно пред наказателното поле, но Любенов улови.

ЦСКА 1948 обаче не спря дотук и две минути преди края на редовното време реализира и шести гол. Русев получи отляво, напредна на скорост и влезе в наказателното поле, където беше посечен от Алан Диас и главният съдия веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Чочев, който беше точен за крайното 0:6.

FT  | ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЦСКА 1948  0:6

0:1 Радослав Кирилов 2'

0:2 Парвиз Умарбаев 42'

0:3 Елитон 51'

0:4 Евгений Сердюк 71'

0:5 Евгений Сердюк 75'

0:6 Ивайло Чочев (дузпа) 88'