ЦСКА 1948 победи с 1:0 Арда в първи мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Скъпоценните три точки донесе Елитон с първия си гол в елита в 70-ата минута. Преди това попадение на Алекс Петков бе отменено след проверка с ВАР заради засада в 49-ата минута.

Силният вятър в полите на Витоша затрудни и двата отбора, но донесе късмет на домакините, които завършиха двубоя с 10 души. Пет минути преди края за много груб фал с директен червен картон бе изгонен Реян Даскалов. Двубоят бе изпълнен с единоборства и реферът Станислав Тодоров показа още 7 жълти картона.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на великия голмайстор Петър Жеков, който почина преди няколко дни. На трибуните на стадиона в Бистрица беше националният селекционер Младен Кръстаич, в чийто разширен списък попадат играчи и на ЦСКА 1948, и на Арда.

Двата отбора влязоха в здрава битка още с първия съдийски сигнал, като първата по-интересна ситуация бе пред вратата на домакините. Ради Цонев от пряк свободен удар шутира опасно, но топката премина покрай дясната греда на Наумов. Пред ЦСКА 1948 се откри добра възможност след грешка на стража на Арда в 21-ата минута, но двоен рикошет доведе само до корнер след удар на Карагарен. Десет минути по-късно зрителите видяха и първия точен удар, който бе спасен с вещина от Даниел Наумов. Отправи го включилият се в предни позиции бранител Умар Сако, който стреля коварно по земя от дистанция.

Две минути преди почивката поредното добро центриране на Джонатан бе избито от Деян Лозев, но топката попадна в Октавио. Бразилецът опита ножичен удар, който бе блокиран, а при добавката Карагарен стреля високо над вратата на Арда.

ЦСКА 1948 Арда статистика

източник: sofascore.com

Второто полувреме започна с една промяна в състава на гостите, като Иван Тилев отстъпи мястото си на Иван Коконов, който сложи и капитанската лента.

В 49-ата минута Радослав Цонев центрира от свободен удар, а Алекс Петков с глава засече топката във вратата на Наумов. След проверката с ВАР обаче попадението не бе зачетено заради засада.

Пет минути по-късно отново Алекс Петков имаше възможност да стреля от подобна ситуация, но този път Наумов изби с върха на пръстите влизащата под гредата топка.

В 69-ата минута резервата Марио Топузов нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита от Алекс Петков. След изпълнението на корнера ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев центрира, а 195-сантиметровият Елитон бе изпуснат от защитата на гостите и с глава прати топката във вратата на Господинов в 70-ата минута - 1:0.

Пет минути преди края на редовното време домакините останаха с 10 души. Първоначално нарушението на Реян Даскалов в средата на терена срещу Жуниор бе подминато от рефера Станислав Тодоров, но след като преразгледа ситуацията по сигнал на ВАР, той го изгони с директен червен картон.

До края гостите опитаха да стигнат поне до точката, но ударите им към вратата на Даниел Наумов бяха неточни.

ЦСКА 1948 - АРДА 1:0

1:0 Елитон (70)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 2. Джонатан Перейра, 3. Райън Бидунга, 14. Хелитон, 4 . Ангел Лясков, 22 . Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев, 11. Бирсент Карагарен, 58.  Октавио, 99. Радослав Кирилов, 25. Евгений Сердюк
Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 24. Лазар Марин, 7.  Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 55. Светослав  Диков, 87. Симеон Петров
Треньор Тодор Янчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 20. Деян Лозев, 3. Умар Сако, 24. Алекс Петков, 8. Милен Желев (к), 77. Илия  Юруков, 21. Радослав Цонев, 10. Светослав Ковачев, 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев, 9. Преслав Боруков
Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 11.  Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н'диайе, 70. Шахредин Букхолда, 97. Да Силва Жуниор, 99. Станислав Иванов