Футболисти, носещи фланелки с номер „9“, донесоха 49-ото равенство между ЦСКА и Левски (1:1) в елита на България. В понеделник Хуан Переа откри в 71-ата, а Леандро Годой изравни в четвъртата минута на добавеното време. Това не се бе случвало от 13 години насам, а самото дерби за първи път в историята на български футбол се изигра на 13-ти април.
Последният мач между „червени“ и „сини“, в който деветките на двата отбора реализират попадение, се случва на 27-и април 2013-а година при победата на Левски с 2:1. Тогава номер „9“ в синьо е португалецът Жоао Силва, а в ЦСКА - бразилският нападател Марсиньо.
За разлика от колумбиеца Хуан Переа и аржентинеца Леандро Годой в дербито на Светли понеделник, Силва и Марсиньо започват като титуляри, като и те обаче вкарват през втолата част. Дербито през 2013-а е последният случай, в който Левски побеждава ЦСКА в шампионатен мач през април.
Хулио Веласкес пък продължава да няма успех над големия съперник, откакто е начало на Левски.
С равенството Левски събра десет точки аванс на върха пред Лудогорец, но „орлите“ гостуват на Арда в сряда. ЦСКА е трети с равен брой точки с четвъртия ЦСКА 1948, който утре пък пътува за сблъсък с Черно море.






