Черно море и Спартак Варна изиграха спиращ дъха градски сблъсък, в който „моряците“ в крайна сметка ликуваха, след като спечелиха битката за морската ни столица с 3:2. Васил Панайотов откри резултата в 38-ата минута, а Даниел Димов удвои актива за домакините в 52-ата.

Седем по-късно обаче Евандро вдигна на крака гостуващите привърженици и „соколите“ намалиха. Влатко Дробаров отново покачи аванса на Черно море с гол в 74-ата минута, а резервата Денис Баланюк оформи крайния резултат на препълнения до краен предел стадион „Тича“ във Варна.

Така след 30 изиграни кръга Черно море вече е с 53 точки, докато Спартак остава на последното 16-о място със 17, а „соколите“ ще се концентрират изцяло върху опита за оцеляване в efbet Лига.

Преди началото на срещата пък и двете публики се представиха на ниво, след като реализираха своите хореографии в морската ни столица. След по-малко от две минути игра домакините изпълниха отличен ъглов удар към близката греда, а Влатко Дробаров атакува топката с глава и я прати към вратата на Спартак, но сантиметри го разделиха от голов удар.

В деветата минута на "Тича" се чуха бурни аплодисменти за легендарния Никола Спасов от феновете на домакините.

След 12 минути игра отбраната на Спартак действа много слабо с топката в наказателното си поле и след серия от рикошето Едгар Пачеко се озова сам срещу Кристиан Фигейредо, но за щастие на "соколите" ударът му не беше качествен, за да затрудни стража на спартаклии. Четири след това пък Александър Василев центрира отлично топката в наказателното поле на Спартак отляво, а над всички се извиси Атанас Илиев. Нападателят стреля отлично с глава, но Фигейредо със зрелищна намеса изби в корнер.

В 25-ата "моряците" развиха бърза контраатака, след като Мазир Сула видя вдясно Алекс Фернандес, който продължи успешно за Атанас Илиев. Луан натисна по гърба току преди наказателното поле Илиев, което извади от равновесие Илиев и той не успя да преодолее Фигейредо.

start-photo.bg
45 снимки

Седем минути преди края на първата част Александър Василев центрира в наказателото поле топката отляво, а Мазир Сула действа отлично и овладя. Той продължи топката към Васил Панайотов, който от въздуха посрещна топката с левия крак и матира Спартак - 1:0 за домакина.

60 секунди преди изтичането на редовното време на първото полувреме Пламен Димов се подхлъзна в своята половина, а Черно море се възползва от това. Едгар Пачеко опита пас към Илиев, но бранител на Спартак блокира топката, която отиде към Васил Панайотов. Халфът стреля от средна дистанция добре, но топката се отби в напречната герда на Фигейредо.

Lap.bg
35 снимки

Двете агитки направиха изключително пирошоу със старта на второто полувреме, заради което срещата за кратко беше спряна. Четири минути след подновяването на играта Мазир Сула стреля отлично от пряк свободен удар, но Фигейредо се придвижи бързо и боксира в ъглов удар.

В 52-ата Черно море удвои своя актив срещу големия си градски съперник. Александър Василев центрира от фал отдясно с левия крак, а капитанът Даниел Димов засече с глава. След това топката се отби в десния страничен стълб на Фигейредо, след което тя отново се върна у Димов, който вече отблизо нямаше как да сгреши - 2:0.

Седем след това обаче "сините" се върнаха в мача, след като Живко Атанасов сбърка пред вратата на Черно море, а Иван Йорданов му открадна. Юношата на Лудогорец видя Евандро и той в опразнената врата нямаше как да сбърка - 1:2.

В 63-ата Лерой Миклес проби отдясно и опита да потърси Евандро, но Атанасов изби напред. Там беше Иван Йорданов, който не се посвени и стреля силно с десния си крак, но Виктор Попов сложи тяло на пътя на топката и не се стигна до спасяване от Дюлгеров. В 74-ата Александър Василев за сетен път в срещата центрира отлично след фал, а Влатко Дробаров не бе придружен от Белоусов, за да може бранителят на "моряците" отблизо да покачи до 3:1.

120 секунди по-късно защитата в "синьо" изпусна Атанас Илиев, който напредна отдясно с топката и стреля по диагонала, но нападателят не намери очертанията на вратата, пазена от Фигейредо. Седем преди края влезлият като резерва за "соколите" Денис Баланюк вкара втори гол за Спартак. Украинецът беше изведен с пас от Ивей Ромееш, след което напред към наказателното поле на домакините. Последва шут, който премина край Дюлгеров - 2:3.

FT / Черно море 3:2 Спартак Варна

1:0 Панайотов (38)

2:0 Даниел Димов (52)

2:1 Евандро (59)

3:1 Дробаров (74)

3:2 Баланюк (83)

Рефер: Никола Попов (София)

Стадион: "Тича" (Варна)

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 23. Едгар Пашеко, 11. Алекс Фернандес, 9. Атанас Илиев

резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 7. Матеус Машадо, 39. Николай Златев, 35. Арлинд Дакай, 86. Исмаил Иса, 2. Цветомир Панов

старши треньор: Илиан Илиев

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 25. Пламен Димов, 6. Луан, 22. Роберто Хименес, 17. Александър Беолусов, 12. Евандро, 82. Иван Йорданов, 66. Александър Цветков, 7. Лерой Микелс

резерви: 21. Иван Дичевски, 20. Нейтън Олдър, 3. Бен Карамоко, 10. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 45. Даниел Начев, 27. Денис Баланюк