Отборът на Черно море разби с 4:0 Етър в мач от 2-и кръг в родната efbet Лига. Началото на срещата бе шеметно за "моряците", които само за 9 минути поведоха с 2:0 след две идентични попадения на Матиас Курьор, а в 77-ата минута звездата оформи своя хеттрик. Пет минути преди края влезлият от пейката Денислав Ангелов уби тотално интригата в мача за 4:0.

lap.bg
27 снимки

Мачът стартира с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Бисер Михайлов, който почина на 77-годишна възраст.

Срещата започна ударно и още с първата си атака "моряците" стигнаха до попадение. При центриране от корнер Матиас Курьор изпревари персоналния си пазач Мариян Иванов и с глава не остави никакъв шанс на Христо Иванов.

Само 5 минути по-късно Курьор удвои аванса на своите по идентичен начин. Центрирането на Илиев създаде суматоха пред вратата на Иванов. Топката стигна до нападателя на "зелено-белите", който отблизо намери мрежата на "болярите" за 2:0 за Черно море.

Отговорът на Етър не закъсня. "Болярите" отвърнаха с експресна атака, чийто край сложи Иван Дюлгеров, улавяйки удара на Антон Огнянов.

В оставащите минути от първата част темпото на игра се успокои и въпреки усилията си Етър успяваше да достигне до наказателното поле на съпреника, но не и да отправи точен изстрел.

През втората част Етър се върна тотално преобразен. Домакините поеха инициативата в срещата, но отново липсваше точност в завършващата фаза на атаката. И точно, когато "болярите" се активизираха и можеха да променят развоя на събитията, трети гол на Матиас Курьор ги посече и оформи своя хеттрик в срещата.

Скоро след като се появи в игра, Денислав Ангелов също записа името си сред голмайсторите. Отново Исмаил Иса изпрати преценен пас към младока, който запази хладнокръвие и елегантно чукна покрай Иванов за дебютното си попадение в елита.

Така Черно море успя да победи с 4:0 отбора на Етър за първи триумф на стадион "Ивайло" от 8 години насам!

Етър – Черно море  КР 0:4
0:1 Матиас Курьор 4'
0:2 Матиас Курьор 9'
0:3 Матиас Курьор 77'
0:4 Денислав Ангелов 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър:1. Христо Иванов (к), 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 14. Иван Скерлев, 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 26. Мариян Иванов, 22. Никола Колев, 20. Яни Пехливанов

Треньор: Петко Петков

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 5. Стефан Станчев, 2 Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев-младши, 71. Васил Панайотов, 72 . Родриго Енрике, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса