Ботев Враца спечели с 4:2 срещу Локомотив Пд като гост в откриващия двубой на 19-ия кръг в efbet Лига. Дориан Бабунски (10-дузпа, 49), Юлиан Ненов (42) и Илия Миланов (67) вкараха за гостите. Димитър Илиев (34) и Георги Минчев (56) се разписаха за "черно-белите". Домакините завършиха мача в намален състав, след като резервата Николай Николаев получи втори жълт картон в добавеното време и бе изгонен. За врачани победата бе втора поредна в първенството след успеха в миналия кръг у дома срещу Берое.
Мачът започна в спокойно темпо и едва в 7-ата минута зрителите видяха първата опасност пред една от двете врати. Парвиз Умарбаев изстреля истински снаряд от дистанция, но вратарят Красимир Костов изби в ъглов удар.

Контратака на гостите две минути след това завари неподготвена "черно-бялата" защита, която беше матирана с разсичащо подаване на Бабунски към Красимир Тодоров. 17-годишният талант на врачани се озова очи в очи с Лукас Рейдър, който го повали с тяло и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Дузпата беше изпълнена хладнокръвно от голмайстора на Ботев Дориан Бабунски за 0:1.

Златна възможност за изравняване пропиля Димитър Илиев в 25-ата минута. Капитанът на "черно-белите" получи прецизен пак от Томашевич в наказателното поле, но шутира покрай вратата. Три минути след това удар на Умарбаев попадна право в ръцете на Костов.

Логичното се случи в 34-ата минута, когато Кристиан Гомис с меко центриране отдясно намери Димитър Илиев и той с глава отблизо отбеляза за 1:1.

Три минути преди почивката пловдивчани бяха матирани за втори път. Красимир Тодоров изведе Юлиан Ненов сам срещу вратаря Лукас Рейдър и майсторски прати топката до лявата греда за 1:2.

Втората част започна с нов леден душ за домакините. В 49-ата минута Диего Фераресо изведе отлично играещия на ръба на засадата Бабунски, който мощно нахлу към вратата на домакините, преодоля елегантно Лукас Рейдър и с лекота прати топката в опразнената врата за 1:3.

Георги Минчев върна домакините в мача с гол в 56-ата минута. Той завърши от движение страхотна многоходова атака, преминала през Гомис, Умарбаев и Карагарен.

Домакините имаха претенции за дузпа в 63-ата, когато Кристиан Гомис падна след единоборство с резервата Виктор Василев. Реферът подмина ситуацията, а решението му по-късно бе подкрепено и от ВАР.

Ентусиазмът на "черно-белите" беше охладен в 67-ата минута, когато след корнер Илия Миланов с глава прати топката за четвърти път зад гърба на Рейдър - 2:4.

В 74-ата минута късметът бе на страната на гостите при страхотно меле в наказателното поле. Няколко футболисти в "черно-бяло" пробваха да пратят топката в мрежата, но геройските прояви на бранителите спасиха тима от трети гол. Локомотив продължи да натиска, но трудно намираше верния път към вратата на Костов. В 85-ата минута Димитър Илиев от отлична позиция прати топката в аут, а минута по-късно Лукас Салинас с техничен удар нацели напречната греда. В добавеното време пък резервата Николай Николаев си изкара втори жълт картон и бе изгонен.

ЛОКОМОТИВ ПД - БОТЕВ ВРАЦА 2:4

0:1 Дориан Бабунски (10-дузпа)
1:1 Димитър Илиев (34)
1:2 Юлиан Ненов (42)
1:3 Дориан Бабунски (49)
2:3 Георги Минчев (56)
2:4 Илия Миланов (67)

Локомотив Пд: 71 Лукас Рейдър, 4 Кристиан Гомис, 5 Мартин Паскалев, 20 Милош Петрович, 9 Бирсент Карагерен, 39 Парвиз Умарбаев, 6 Емил Янчев, 33 Йосип Томашевич, 16 Лукас Салинас, 14 Димитър Илиев-к, 10 Георги Минчев
Треньор Александър Тунчев

Ботев Враца: 33 Красимир Костов, 22 Диего Фераресо, 18 Илия Миланов-к, 5 Костадин Ничев, 77 Мартин Николов, 88 Йоан Бауренски, 6 Антонио Георгиев, 94 Юлиан Ненов, 28 Красимир Тодоров, 24 Стефан Гаврилов, 20 Бобан Бабунски