Ботев Враца победи с 2:0 Локомотив Пловдив на заснежения терен на стадион "Христо Ботев" и поднесе една от изненадите на 18-ия кръг в efbet Лига. Головете вкараха Даниел Генов (20) и Марко Мажуга (58). Мачът ще се запомни с трите отменени попадения на гостите заради засада. Заради снега линиите на игрището бяха очертани в червено и това доведе до невъзможността да се използва ВАР технологията за линията на засадата. Почистването на терена доведе до 15-минутно закъснение на началото на двубоя.

startphoto.bg
34 снимки

С победата врачани прекъснаха негативна серия от шест поредни загуби и се доближиха на две точки от 14-ия в класирането Пирин. За Локомотив пък поражението бе първо в гостуванията на отбора този сезон.

В началните минути двата отбора бяха доста предпазливи, но в 7-ата минута хитър пас на Димитър Илиев изведе Петър Андреев зад отбраната на врачани. Бързоногото крило напредна и прати топката в мрежата на домакините, но бе отсъдена засада, а тв повторения показаха, че асистент-съдията Мартин Венев правилно е вдигнал засада.

Секунди по-късно Даниел Генов пусна страхотно подаване към Браян Мендоса, но той стреля в аут, останал очи в очи с Хоркаш. Второ попадение на Локомотив в 10-ата минута бе отменено отново заради засада. След изпълнение на корнер от Евандро топката бе отклонена към Димитър Илиев, който технично я насочи зад гърба на Федерико Бариос, но флагът отново бе вдигнат и голът не бе зачетен.

Домакините обаче бяха по-активният отбор и в 14-ата минута на Динко Хоркаш се наложи да спасява удар от дистанция на Марко Мажуга.

Шест минути по-късно резултатът бе открит. Браян Переа бе изведен на дясното крило и центрира майсторски към  Даниел Генов, който изпревари Оливер Камдем и с глава направи 1:0 за Ботев Враца.

Пловдивчани взеха инициативата след получения гол, но така и не намираха пътя към вратата на домакините. При едва от редките контраатаки на врачани Марко Мажуга бе изведен отлично от Браян Переа и шутира от дистанция. Ударът му по земя обаче бе избит с крак от Динко Хоркаш.

На почивката наставникът на гостите Александър Томаш извърши две промени в състава - на мястото на двете крила Петър Андреев и Кристиян Пешов в игра се появиха Джовани и Алфа Конте. Смените раздвижиха играта на гостите, които обаче можеха да получат втори гол в 53-ата минута. Браян Мендоса стреля опасно от добра позиция, но стражът на "черно-белите" изби. Секунди по-късно Ангел Лясков прати топката в мрежата на Федерико Рубио, но за трети път попадение за Локомотив бе отменено заради засада.

Малко изненадващо Ботев Враца удвои аванса си в 58-ата минута. Марко Мажуга мина много лесно покрай Лясков и нахлу в наказателното поле вляво от вратата на гостите. Със силен изстрел в близкия ъгъл той изненада Динко Хоркаш, който плонжира, но изпусна топката и тя мина голлиннията - 2:0.

В 64-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Бабукар Траоре, но реферът Васил Минев прецени, че няма достатъчно основание да посочи бялата точка, а и от ВАР не го посъветваха да геда повторение на ситуацията. До края пред Локомотив се откриха няколко добри възможности за гол, но Георги Минчев, Хорхе Сегура и Евандро ги пропиляха. При една контраатака на врачани Мартин Паскалев подари топката на Браян Переа, но и той не намери целта.

FT БОТЕВ ВРАЦА - ЛОКОМОТИВ ПД 2:0

1:0 Даниел Генов (20)
2:0 Марко Мажуга (58)