Ботев Пловдив победи с 3:0 Раднички Ниш в контролна среща, играна на стадион “Христо Ботев.

Домакините наложиха натиск от самото начало и това даде резултат в 17-ата минута. Красиан Колев центрира от фал, а Мартин Секулич засече неспасяемо с глава, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Раднички можеше да изравни моментално, но Роберто Пунчец изби пред голлинията. След половин час игра шут по диагонала на Реда Рабей мина на сантиметри от гредата. Четири минути по-късно Ботев удвои аванса си. Мака Гаку фаулира в наказателното поле Джеймс Ето’о и главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Секулич бе точен за 2:0.

Ботев оформи класиката в резултата в 41-ата минута. Красиан Колев с прекрасен пас изведе Реда Рабей, който с прецизен удар порази долния десен ъгъл за 3:0.

Facebook.com/Botev Plovdiv
14 снимки

До края на полувремето гостите можеха да върнат едно попадение с малко късмет. Центриране на Александър Пейович обаче кацна на напречната греда.

Шест минути след старта на втората част мощен шут на Реда Рабей мина над горната греда. Сетне Стефан Цветкович беше изведен зад защитата на Ботев. Ударът му обаче спрян с крак от Хидайет Ханкич.

В 85-ата минута гостите изпуснаха най-добрата си възможност за гол. Грешка в отбраната на Ботев подари топката на “сините”, последва кратка суматоха и Айдар технично копна над Ханкич, но кълбото мина над вратата.

120 секунди по-късно Гаку получи червен картон за бурна реакция към главния съдия.