Ботев Пд победи ЦСКА с 2:0 в мач двубой от 24-ия кръг в efbet Лига и на практика сложи край на мечтите на "червените" за титлата. Тимът на Стойчо Младенов вече изостава на 9 точки от Лудогорец. "Канарчетата", които нямат загуба от началото на годината, пък скъсиха аванса на ЦСКА и разликата между тях е 6 точки.

Ботев Пловдив ЦСКА

източник: sofascore.com

Ботев реши мача преди почивката със страхотна игра и два гола на Самюел Супрайен (24) и Тодор Неделев (29). "Червените" получиха тежък удар още в 15-ата минута, когато заради травма бе сменен капитанът Юрген Матай. През втората част ЦСКА имаше инициативата, но така и не успя да застраши сериозно Аргилашки, след като футболистите показаха доста неточен мерник.
Мачът започна равностойно и опасни положения липсваха и пред врати. В 6-ата минута Антоан Бароан бе изведен добре в наказателното поле на ЦСКА, но Бусато бързо скъси дистанцията и изтласка нападателя на домакините встрани от вратата си. Седем минути след това отново Бароан излезе на отлична позиция, като този път Юрген Матай не му позволи да отправи опасен удар. При единоборството обаче капитанът на "червените" получи контузия и бе заменен от Християн Петров.

Домакините вдигнаха темпото и създадоха нова опасност пред вратата на Бусато в 21-ата минута. Този път Па Конате получи отличен пас, елиминира съпротивата на Турицов и само добрата намеса на Мено Кох предотврати проблеми за стража на ЦСКА.

Логично по-добрата игра на домакините доведе и до гол в 24-ата минута. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а защитникът Самюел Супрайен скочи най-високо пред безучастните погледи на цялата отбрана на ЦСКА и прати топката в мрежата за 1:0!

Само след пет минути "канарчетата" отново ликуваха след попадение на Тодор Неделев. Резервата Християн Петров първо не успя да изчисти топката пред наказателното поле, а след това и попречи на Мазику да го направи. От това се възползва капитанът на домакините, който без забавяне прати топката в добния десен ъгъл на Бусато за 2:0.

В 35-ата минута "червените" поискаха дузпа за нарушение на Супрайен срещу Маурисио Гарсес, но след проверка с ВАР, реферът Георги Давидов отказа да посочи бялата точка. В продължението на ситуацията Вилдсхут можеше да отбележи, след като шутира към опразнената врата. Виктор Генев обаче се хвърли пред голлинията и не позволи топката да влезе в мрежата.

Футболистите на ЦСКА влязоха доста по-добре във второто полувреме и опасностите пред Аргилашки следваха една след друга. Жорди Кайседо и Маурисио Гарсес шутираха неточно, а удар с глава на Християн Петров не затрудни стража на Ботев.

След час игра треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов предприе тройна смяна. На мястото на Жеферсон, Кайседо и Гарсес в игра се появиха дебютиращият Браян Морено, Калоян Кръстев и Бисмарк Чарлс.

В 72-ата минута "червената" отбрана допусна още една груба грешка, която позволи на Па Конате да центрира отляво и сантиметри не достигнаха на Бароан да засече топката с глава в опразнената врата от Бусато.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ЦСКА 2:0

1:0 Самюел Супрайен (24)
2:0 Тодор Неделев (29)

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Георги Аргилашки, 24. Роберто Пунчец, 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев, 15. Джеймс Ето'о, 6. Дилан Мертенс, 22. Реда Рабей, 3. Па Конате, 10. Емануел Току, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан

Старши треньор Азрудин Валентич

ЦСКА: 12. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матай, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 21. Амос Юга, 27. Маурисио Гарсес, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо