Левски успя да сломи съпротивата на 10 човека от Черно море и спечели двубоя с минималното 1:0 в мач от 14-ия кръг от родната efbet Лига. Варненският тим трябваше да играе повече от 60 минути с човек по-малко, след като в 22-ата минута Влатко Дробаров логично бе изгонен след изключително груб шпагат в краката на Джавад Ел Джемили. Все пак северномакедонският бранител на гостите се отправи към тунелите на „Герена“ след намесата на ВАР.

До края на първата част „сините“ не успяха да се възползват от численото си предимство и двата тима се прибраха при нулево равенство на почивка. След нея Левски заигра доста по-комбинативно и агресивно и в 57-ата минута Ел Джемили с бомбастичен изстрел матира Иван Дюлгеров, за да донесе трите точки за „сините“, които в два поредни кръга нямаха успех в родния шампионат.

Това е първо поражение за отбора, воден от Илиан Илиев през сезон 2023/2024 в нашето първенство.

Победата възкачи хората на Николай Костов до четвъртото място във временното подреждане в efbet Лига, като тимът е с 26 точки. Две пред тях е тимът на ЦСКА, а Черно море остана втори с 29 точки. Лидерът Локомотив Пловдив е с 30 пункта, но първият и вторият имат повече мач повече спрямо своите съперници.

Левски vs Черно море

източник: sofascore.com

В петата минута Николай Михайлов показа леки колебания при опит за изчистване на топката, след като Брено Тейшейра го пресира сериозно. Стражът изрита топката, която се отби в шпагата на нападателя на варненци, но отиде аут за щастие на вратаря. Три след това дойде време на колегата на Михайлов от другата старна - Иван Дюлгеров, да направи грешка. Роналдо притича към Дюлгеров, който опита да изчисти топката, но го стори в свой съиграч, но за негово щастие ударът на Роналдо не беше прецизен към опразнената врата и стражът на "моряците" улови.

startphoto.bg
96 снимки

В 12-ата пък Жереми Петрис изведе вдясно Джавад Ел Джемили, който достави чудесно топката за Роналдо. Той между двама бранители на гостите отправи удар с глава, но недостатъчно труден, за да затрудни Дюлгеров. Шест след това Влатко Дробаров извърши грубо нарушение срещу Джемили и получи жълт картон, но след преразглеждането на ВАР се установи, че северномакедонският бранител е използвал прекомерна грубост при шпагат срещу Ел Джемили и той остави своите с 10 човека.

Логично, след оставането с 10 човека, то Черно море се прибра дълбоко в своята половина и Левски започна чувствително да доминира при владеенето на топката. "Сините" обаче в първите минути след численото си предимство не принуждаваха съперника да тича повече и Черно море добре се групираше при създалите се възможности пред домакините.

Lap.bg
35 снимки

Четири преди края на първото полувреме Дарлан видя Джавад Ел Джемили. Халфът даде извеждащ пас в наказателното поле на Черно море за Фадига, но той дойде дълъг за французина и Дюлгерови улови. Пабло Гарсия пробва да атакува "синята" врата от свободен удар, ала опитът му беше доста встрани.

Столичани започнаха много по-дейно второто полувреме явно след тежките наставления, дадени в съблекалнята от Николай Костов. Левски шутира към вратата на Дюлгеров чрез Джемили, ала стражът на Черно море парира удара на испанеца с марокански корени. В 50-ата Джавад Ел Джемили пробва удар от средна дистанция с десния крак, но за негово съжаление топката отиде встрани от левия страничен стълб на вратата, пазена от Дюлгеров.

Напъните на домакините донесоха нужния резултат, а Джавад Ел Джемили получи подаване в половината на Черно море. №11 напредна с топка в крака и отправи фантастичен удар посока варненската врата. Иван Дюлгеров не успя да реагира, а топката с помощта на напречната греда влетя във вратата на Черно море - 1:0.

"Герена" празнува попадението на Ел Джемили

Левски имаше серизони претенции за дузпа след попадението, като Уелтън нахлу в наказателното поле на съперника, а Виктор Попов го застигна. Бразилецът от домакините падна на земята и поиска дузпа, но Никола Попов остави играта да продължи без наказателен удар за "сините".

Двайсетина минути преди края Дарлан стреля от фал при много малък ъгъл на изстрела. Бразилецът завъртя умело топката, за да принуди Иван Дюлгеров да чисти в ъглов удар. "Сините" направиха фантастично нападение в 76-ата минута, след като Уелтън и Цунами комбинираха страхотно помежду си. Цунами даде финален пас за Уелтън, който стреля от движение, ала Дюлгеров скъси ъгъла и с тяло блокира.