С попадение в последната минута на редовното време от Браян Морено тимът на ЦСКА се спаси от загуба във втория кръг при визитата си на Локомотив София. Двата тима направиха 1:1 в мач, играл се в столичния квартал Надежда. Голът за домакините пък беше дело на Карлос Франса, който беше точен от дузпа в 21-ата, която беше спорна, но в крайна сметка реферът Волен Чинков след преглед с ВАР я отсъди.

Селсо Рапосо засече центрирана отляво топка от въздуха, а топката се отби първо в бедрото, след което в лявата ръка на Брадли де Нойер, но главният рефер все пак реши да отсъди дузпа за „железничарите“. В самия край на срещата пък Морено се възползва от чудесно центриране от корнер от Станислав Шопов и подели точките между двата тима

В крайна сметка, макар споровете около наказателния удар, то ЦСКА изигра изключително слаб мач при визитата си на Локомотив София, като „червените“ не успяха да затруднят кой знае колко Александър Любенов, освен при ситуацията за гола в края на мача и сякаш логично точките в столицата бяха поделени. Серията на ЦСКА при визитите си на този стадион без победа се увеличи, след като тимът няма победа в девет поредни срещи в Надежда.

Точката прати ЦСКА на второто място във временното класиране, на две за лидера Лудогорец, който има 6 в своя актив. Локо София пък генерира първите си точки през настоящия сезон, като тимът е на 10-о място с 1:2 голова разлика.

Антон Узунов
53 снимки

На стадиона в столичния квартал Надежда присъствие имаше от бившия треньор на "червените" - Стойчо Младенов.

В четвъртата минута дойде първият голям шанс за един от двата отбора. Станислав Шопов пое контрола върху топката отляво и върна леко назад за Амос Юга. Халфът отправи топовен изстрел  левия крак, ала топката отиде над напречната греда на Любенов.

В 17-ата минута Мики Орачев вдигна топката отляво за Селсо Рапосо, който шутира от въздуха. Топката първо се удари в бедрото на Де Нойер, след което в ръката на защитника на ЦСКА, а реферът Чинков отиде да гледа ситуацията, след което посочи бялата точка за Локо София. Зад топката застана Франса, който шутира долу вдясно на Бусато. Стражът се метна там, ала кълбото мина под плонжа му и домакините поведоха след спорен наказателен удар.

В 26-ата подемът на Локо София продължи и тимът организира много силно нападение, а топката накрая беше изчистена към Милошев. Той отправи силен удар, който профуча встрани от десния страничен стълб на вратата, пазена от Бусато. Две след това Илия Димитров е озова "очи в очи" с Густаво Бусато след ужасно подреждане в защитата на "червените", а нападелят стреля отблизо, но бразилският страж на ЦСКА скъси ъгъла и с тяло блокира удара на юношата на Левски.

В 32-ата пък Маурисио Гарсес бе изведен вляво по нападението на ЦСКА и стреля от движение, но Александър Любенов се намеси.  Седем преди края Милошев стреля от средна дистанция, а първоначално Бусато не е намеси добре, но след това улови топката. Две след това Туфегджич намери Кръстев, който стреля отблизо, а Любенов спаси.

LAP.bg
46 снимки

За втората част Саша Илич  направи промяна, като в игра влезе Браян Морено, а мястото си отстъпи Маурисио Гарсес. В началните минути се видя малко по-сериозна динамика в играта на ЦСКА, но тя не помагаше дотолкова тимът, който беше гост, да стига до опасно положение към вратата на Любенов. В 61-ата резервата Дончев се понесе страхотно отдясно и центрира към Калоян Кръстев. Той се размина с топката, след което срещна бедрото на Дуарте, но за негово щастие тя излезе аут.

Десет след това пък друга резерва Брайън Морено отправи силен удар отляво с десния крак, но топката отиде встрани от вратата на столичните "железничари". Четвърт час преди края на мача юношата на Левски - Любенов, без малко да дари съперника с гол, след като изтърва топката, но Кръстев не продължи да я атакува и вратарят я улови. При ответната атака пък Симеон Славчев се откъсна сам срещу Бусато и финтира бранител на ЦСКА. Последва мощен удар към вратата на "червените", а Бусато с лице спаси удара.

Гостите изравниха резултата в последната минута от редовното време. Станислав Шопов пласира чудесно центриране от ъглов удар, а Браян Морено се извиси над всички и изпревари Камен Хаджиев, след което насочи топката към вратата на Любенов и тя влетя в десния ъгъл на юношата на Левски - 1:1.

До края на срещата шансове пред двата отбора нямаше, а за ЦСКА предстои ключов мач от Лигата на конференциите срещу Македония Гьорче Петров. За Локо София следва гостуване на Берое от efbet Лига идния уикенд.