Отборът на Мелбърн Сити спечели за първи път титлата в австралийското футболно първенство. В “Големия финал” на шампионата, който се игра на "Мелбърн Ректенгюлар Стейдиъм", домакините се наложиха с 3:1 над Сидни ФК. В тима на победителите цял мач игра португалецът Нуно Реиш, който между 2018 и 2020 година носеше екипа на столичния Левски.

Сидни ФК започна по-добре мача и откри резултата в 21-ата минута чрез Коста Барбарусес, но само две минути по-късно Мелбърн Сити изравни чрез Натаниел Аткинсън, който завърши подаване на Стефан Чаловски. В 35-ата минута Сидни остана с 10 души на терена след два бързи жълти картона на Люк Братан, което силно наклони везните в полза на домакините.

Скот Джеймисън вкара за 2:1 от дузпа в добавеното време на първото полувреме, а крайното 3:1 бе оформено от Скот Галоуей в продължението на второто полувреме.