Берое постигна втора поредна домакинска победа в efbet Лига. Заралии се наложиха с 3:1 над Спартак Варна в мач от 10-ия кръг. Заралии трябваше да правят обрат, след като Здравко Димитров изведе „соколите”, които още след 180 секунди игра останаха с човек по-малко след директен червен картон на Проспер Менди, напред в резултата в 19-ата минута. В 38-ата минута Абубакар Тунгара изравни, а четири по-късно Калоян Кръстев направи пълен обрат. Крайният резултат оформи Серкан Юсеин в 62-ата минута. Попадение на Кръстев пък беше отменено в 30-ата минута след намесата на ВАР.

Така отборът на Петър Хубчев събра 11 точки и заема 10-о място във временното класиране. Кризата при Спартак пък се задълбочава, след като варненци са на дъното с едва една точка.

Павел Данев
100 снимки

Гостите останаха с човек по-малко още във 2-ата минута. Стив Траоре получи извеждащ пас зад отбраната на "соколите", при което беше фаулиран от Проспер Менди. Главният рефер Станислав Тодоров показа директен червен картон на защитник, тъй като Траоре оставаше очи в очи с вратаря. Малко след това дойде и първата добра възможност за гол пред Берое. Абел Анисе центрира отляво, а Абубакар Тунгара направи забележителен отскок и стреля с глава, но Иван Дичевски се справи.

Изненадващо Спартак излезе напред в резултата в 19-ата минута. Гостите организираха отлична атака, при което Ивей Ромееш напредна с топката през центъра и пусна отличен извеждащ пас за Здравко Димитров. Нападателят надбяга Стилиян Николов и озовал се сам срещу Иван Караджов вкара за 0:1.

Три минути след това топката стигна до Анисе в наказателното поле след подаване на Траоре, но ударът на мадагаскареца беше блокиран. Секунди по-късно Пламен Димов не успя да изчисти добре и кълбото се озова в Анисе, чийто шут от 5-6 метра беше неточен.

След половин час игра гол на Берое беше отменен. Траоре получи в наказателното поле и успя да запази топката, след което намери Кръстев на дузпата, а нападателят мигновено отправи удар в долния десен ъгъл. След намесата на ВАР обаче попадението не беше признато заради засада в зародиша на атаката. В 37-ата минута Симеон Мечев отправи коварен удар от далечна дистанция, но Дичевски успя да се справи.

Минута по-късно заралии изравниха. Велислав Боев сбърка отляво пред наказателното поле, което позволи на Рука да му отнеме топката. Португалецът намери Абубакар Тунгара, а малиецът с шут в долния десен ъгъл от десетина метра вкара за 1:1.

В 42-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Рука асистира за втори път в мача, след като напредна отляво и качи топката на главата на Калоян Кръстев, а нападателят стреля в далечния ъгъл за 2:1.

В началото на втората част Берое можеше да реши всичко в мача, но Юсеин не успя да засече центриране на Траоре отдясно. В 62-ата минута натискът на домакините доведе до трето попадение. Кръстев не успя да уцели топката в наказателното поле, а кълбото се озова в Юсеин. Халфът намери коридор за стрелба и с диагонален шут вкара за 3:1.

В 80-ата минута Дичевски се намеси след удар от средна дистанция на Траоре, а след това Кръстев не успя да направи добавка. Малко след това Дичевски се справи с удар от далечна дистанция на Анисе.

Берое - Спартак Варна 3:1

0:1 Здравко Димитров (19)

1:1 Абубакар Тунгара (38)

2:1 Калоян Кръстев (42)

3:1 Серкан Юсеин (62)

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов (54 - 44. Николай Николаев), 14. Стилян Николов, 3. Димитър Пиргов (64- 15. Георги Динков), 6. Рука, 16. Симеон Мечев (87 - 4. Валентино Пулиезе), 8. Серкан Юсеин (86 - 7. Лукас Мартинс), 10. Абубакар Тунгара, 13. Абел Анисе, 11. Стив Траоре, 19. Калоян Кръстев (87 - 9. Луизиньо)

Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 9. Луизиньо, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев

Старши треньор: Петър Хубчев

Спартак Варна:
21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 27. Пламен Димов, 2. Велислав Боев, 77. Румен Руменов (87 - 17. Цветан Илиев), 8. Ивайло Климентов (77 - 10. Янчо Андреев), 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев (61 - 51. Илкер Будинов), 14. Ивей Натаниел (87 - 7. Георги Бабалиев), 33. Здравко Димитров (77 - 9. Мехмед Сабри)

Резерви: 67. Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, 9. Мехмед Сабри, 10. Янчо Андреев, 51. Илкер Будинов, 17. Цветан Илиев, 7. Георги Бабалиев

Старши треньор: Тодор Киселичков

Ж.к.: Димитър Стоянов, Симеон Мечев (Берое); Румен Руменов (Спартак)

Ч.к.: Проспер Менди (Спартак)

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: "Берое"