Берое Стара Загора записа седмия си успех в efbet Лига през сезон 2023/2024, побеждавайки с 2:1 в откриващ мач 18-ия кръг Хебър Пазарджик. Срещата Под Аязмото беше доста завързана, но в крайна сметка старозагорският тим стигна до трите точки, благодарение на попадения на Леандро Годой и Сегундо Пачаме в двете полувремена.

Голът за гостите от Пазарджик бе дело на Ангел Бастунов, но това беше всичко от „гробарите“, които си тръгнаха без точка при визитата си в Тракия. Любопитен факт, е, че това е едва второто поражение в треньорската кариера на Любослав Пенев срещу Берое от общо 12 срещи.

Успехът е много важен за Хосе Луис Ачилари и отборът му, за който има слухове, че е в сериозна финансова криза и дори се е стигнало до задигания на храни от определени футболисти от супермаркети в Стара Загора. За тима на Хебър това е четвърти пореден мач без успех в родния футболен елит.

Победата остави Берое на осмото място, но тимът вече е с 24 точки, две зад седмия ЦСКА 1948 (26). Хебър остана 10-и с 20 пункта.

Берое vs Хебър

източник: sofascore.com

Хебър стигна до първа ситуация за гол в мача в четвъртата минута на двубоя. Гостите изпълниха свободен удар, а след разбъркване топката стигна до Георги Николов. Младежкият национал отправи удар с глава, но право в ръцете на Ачинели. След това Берое наложи лек териториален натиск спрямо своя съперник, докато от Хебър опивтаха да разчитат на бързи контраатаки, но те не бяха достатъчно качествени към 20-ата минута, за да затруднят Ачинели.

startphoto.bg
42 снимки

След 26 минути игра Едвин Ласо нахлу мощно в наказателното поле на Хебър и отправи удар, който обаче не затрудни сериозно Матвей Игонен. Шест след това Ласо опита да изненада Матей Игонен с прехвърлящ удар от повече от 50 метра и не успя.

В 34-ата минута Джани Политино проби отдясно и центрира към Вини Трибуле, ала нападателят на домакините се размина на метри от голлинията с топката. Тя отиде вляво към Стефан Гаврилов, който шутира по диагонала, но Игонен отрази и я прати към Годой.

Първоначално "Кошмара", както е известен Годой, не направи добър контакт с топката, но при втория опит ударът му бе неспасяем - 1:0.

Осем преди края Политино и Годой опитаха да затруднят вратата на Игонен и не успяха, но накрая беше отправен удар от Вини Трибуле, но топката профуча край десния страничен стълб на Хебър. Малко след това Енцо Еспиноса достави изключителен извеждащ пас зад отбраната на Хебър за Джани Политино. Той овладя пред вратаря Игонен и опита да го заобиколи с топка в крака, но тя беше овладяна от стража на гостите и Берое изпусна страхотен шанс за втори гол през първото полувреме.

Минута преди да изтече последната минута от първото полувреме  Атанас Кабов беше намерен вляво и отправи силен диагонален удар по земя, но Ачинели отрази удара на пловдивчанина. При следващото нападение Георги Николов стреля с глава, но много слабо, за да затрудни Игонен.

Девет след подновяването Едвин Ласо опита да изнесе топката, но Бастунов му отне в половината на Берое. Той напредна и стреля, а Ачинели с една ръка изби в корнер. След корнера гостите от Пазарджик изравниха резултата. Едвин Ласо не успя да изчисти топката и асистира буквално за Бастунов, който отблизо с глава не можеше да сбърка - 1:1.

В 64-ата минута старозагорци отново бяха напред в резултата. Тогава топката беше доставена много добре отляво към Сегундо Пачаме. Той от наказателното поле на Хебър овладя и стреля изключително силно с левия крак и не остави абсолютно никакви шансове за Игонен - 2:1.

Осем минути преди края на редовното време Георги Николов беше изведен феноменално в наказателното поле на Берое и излезе "очи в очи" с Ачинели, но Енцо Еспиноса блокира по фантастичен начин младия нападатели не се стигна до удар към старозагорската врата. В добавеното време на срещата Сантиаго Годой беше изгонен с втори жълт картон, селд като тръгна да излиза много бавно при смяна, а това даде повод на рефера Драганов да го изгони.

FT / БЕРОЕ - ХЕБЪР 2:1