Берое спечели с 4:2 срещу Славия в изключително интересен мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Първото полувреме завърши наравно 2:2, но след почивката гостите прекършиха амбициите на "белите".Успехът доближи Берое до четвъртото място, което в края на сезона може да осигури бараж за Лига Европа.

Капитанът на Славия Галин Иванов се разписа на два пъти - в 9-ата и 45-ата минута. Алиун Фал (13) и ветеранът Мартин Камбуров (35-дузпа) вкараха за Берое преди почивката, Крум Стоянов (53) и Алиун Фал (74) донесоха победата на старозагорци с голове през втората част.
Още с първия съдийски сигнал двата отбора показаха, че ще търсят победата в този мач на честта. Първи до гол стигнаха домакините чрез Галин Иванов още в 9-ата минута. Бързо изпълнен тъч отляво позволи на капитана на "белите" да нахлуе в наказателното поле и да шутира, макар и от малък ъгъл. Последва колеблива намеса на стража на старозагорци Перниш и топката се озова зад гърба му.

Отговорът на гостите не закъсня. В 13-ата минута отлично центриране на Стив Фуртадо отдясно прехвърли "бялата" защита, зад която изскочи Алиун Фал и отблизо не остави шансове на Стергиакис за 1:1.

В 35-ата минута Мартин Камбуров от дузпа изведе Берое напред с гол №232 в елита. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Емил Виячки от Славия срещу Алиун Фал. Реферът пожали защитника и му вдигна само жълт картон.

Секунди преди почивката отново Галин Иванов бе в прегръдките на съотборниците си. Капитанът на "белите" шутира отдалеч, топката рикошира в Теди Мезаг и направи безпомощен вратаря Перниш за 2:2.

Голеадата продължи и с началото на втората част. Още в 53-ата минута Крум Стоянов изведе Берое напред в резултата, след като засече дълго прехвърлящо центриране на Стив Фуртадо отдясно.

Докато Славия се опитваше да изравни, Берое нанесе съкрушителен удар с четвърти гол. Вкара го Алиун Фал, който завърши страхотна комбинация с Мартин Камбуров през центъра и матира Стергиакис.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 2:4

Голмайстори: 1:0 Галин Иванов 9, 1:1 Алиун Фал 13, 1:2 Мартин Камбуров 35-дузпа, 2:2 Галин Иванов 45, 2:3 Крум Стоянов 53, 2:4 Алиун Фал 74

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 83. Христо Попадийн, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 29. Венелин Филипов, 38. Милен Гамаков, 33. Галин Иванов-капитан, 20. Филип  Кръстев, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков
Треньор Златомир Загорчич

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров-капитан, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 27. Крум Стоянов, 59. Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев