Арда спечели с 1:0 в гостуването на Хебър от 27-я кръг на efbet Лига. Гола с цената на три точки вкара Станислав Иванов в 45-ата минута. Така тимът от Кърджали сложи край на негативната серия от пет поредни мача без победа във всички турнири. Тъмните облаци за хората на Любослав Пенев пък се сгъстиха още повече и отборът ще трябва да направи истински чудеса, за да се спасят.  В Хебър определено могат да съжаляват, че загубиха, тъй като през второто полувреме надиграха съперника си и само неумението пред гола ги лиши поне от точка.
По-активно в двубоя влязоха гостите, които създадоха работа на вратаря Петър Дебърлиев още във 2-ата минута. Станислав Иванов надигра Архан Исуф на левия фланг и шутира в близкия ъгъл, но стражът на домакините плонжира и изби в корнер. Хебър отправи първия си точен удар в 18-ата минута чрез Октай Хамдиев, който обаче не успя да изненада Анатолий Господинов. Шест минути по-късно домакините пропиляха още по-добър шанс за гол след отличен пробив отляво на Георги Търтов. Подаването му по земя намери Лорен Марузин, но ударът му бе блокиран пред вратарското поле. Треньорът на Арда - Александър Тунчев, бе принуден да прави смяна още в 34-ата минута заради контузия на Шахредин Букхолда, а в игра се появи Илия Юруков.

В края на първото полувреме Арда стигна до гол чрез Станислав Иванов. Пробив по левия фланг на Тунгара завърши с подаване към Иванов на границата на вратарското поле и бившият футболист на Левски прати неспасяемо топката под гредата - 0:1.

В 54-ата минута пред Хебър се откри страхотна възможност за изравняване. Подаване на вратаря Анатоли Господинов към Милен Стоев беше пресечено от Георги Търтов. Крилото напредна и шутира, но топката мина покрай вратата. Две минути по-късно Арда можеше да удвои преднината си, но гредата спаси домакините. Техничен шут от дистанция на Радослав Цонев изненада Дебърлиев, а за негов късмет топката срещна левия стълб на вратата на Хебър.

Късметът не бе на страната на домакините в 72-ата минута, когато удар на Стоян Стоичков срещна първо тялото на Ел Мами Тетах, а след това и лявата греда на вратата на Арда. Малко след това и Октай Хамдиев пробва да изненада стража на гостите, но шутира право в него. В последната минута страстите се нажежиха заради неспортсменска проява на Стоичков, който не върна топката на съперника. Дълбоко в добавеното време пък Тунгара бе изпуснат от бранителите, но стражът на Хебър спаси.

ХЕБЪР - АРДА 0:1