Арда записа престижен успех по време на подготвителния си лагер в Турция. Тимът на Стамен Белчев победи с 1:0 вицешампиона на Казахстан Астана. Единственото попадение в срещата вкара Иван Коконов в 71-ата минута.

Кърджалийци можеше да поведат още в 16-ата минута, но Тонислав Йорданов не успя да се възползва от добро подаване на Коконов. В 32-ата минута вратарят на Астана се справи последователно с удари на Румен Руменов и Йорданов.

През втората част Арда беше по-добрият отбор и създаде няколко добри възможности за гол. Така се стигна до 68-ата минута, когато Давид Кики беше фаулиран в наказателното поле. Коконов изпълни последвалата дузпа, но стреля над гредата.

Три минути по-късно фланговият нападател се реваншира за пропуска си. Удар на Иван Тилев беше избит от голлинията от защитник на казахстанците. Топката се удари и в гредата, а най-съобразителен беше Коконов, който вкара за крайното 1:0.

През втората част в игра влезе и каращият проби при кърджалийци Омар Пласид.