Черно море е лидер в класирането, а в последните години бележи прогрес и постепенно развитие под ръководството на Илиан Илиев. В този период обаче варненци играят изключително трудно срещу ЦСКА в първенството, като не успяха да се разпишат в нито една от последните 7 срещи с армейците за шампионат – шест загуби и нулево равенство, при голова разлика 0:9.

За последно в мрежата на 31-кратните шампиони за Черно море се разписа Матиас Курьор при 1:1 на 12 септември 2020-а година на „Тича“, а в същия мач малко по-късно Густаво бусато спаси дузпа, бита от Васил Панайотов. Голът на нападателя от Мартиника падна в 36-ата минута, като Черно море не е вкарал на ЦСКА от 684 минути или  11 часа и 24 минути.

Това е и изравнена най-лоша серия на Черно море от мачове без гол срещу този съперник. Варненци не успяват да вкарат на ЦСКА в 7 поредни шампионатни сблъсъка и в периода 2005-а – 2008-а година, когато записват 5 поражения и 2 равенства, головата разлика от тях е пак 0:9.

Ако днес „моряците“ не се разпишат в Борисовата градина, ще запишат антирекорд в своята история срещу ЦСКА.