Старши треньорът на Локомотив София – Иван Колев, ще заложи от първата минута на централен нападател Анте Аралица за предстоящото столично дерби срещу ЦСКА в понеделник. Срещата ще се проведе в стадиона в квартал „Надежда“ с начален час 19:45.

Аралица, който се възстановяваше от контузия, се завърна на игрището в последния кръг срещу бившия си отбор Локомотив Пловдив при равенството 1:1. Той влезе като резерва в 65-ата минута, заменяйки Светослав Диков, който вероятно ще остане на пейката за мача с „червените“.

Аралица се отличи с гол в своя последен мач преди контузията, допринасяйки за победата с 2:1 над Черно море на 4 август, също в „Надежда“. След това той пропусна три седмици поради травма. С екипа на Локомотив Пловдив хърватският нападател отбеляза 13 гола в елита, но така и не е успял да вкара срещу ЦСКА.

Също така се очаква скоро да бъде обявено дали друг ключов играч на Локо София - Валентин Николов, който също е контузен, ще участва в мача срещу „червените“.