Славия и ЦСКА завършиха 1:1 в мач от 19-я кръг на efbet Лига. В 67-а минута Мартин Георгиев имаше малшанса да си отбележи автогол, а в 86-а минута Роберто Райчев се възползва от неориентираната отбрана на "червените" за за изравни резултата. Имаше и спорни ситуации в мача, като дузпа за Славия бе отменена, а гол на ЦСКА също не бе зачетен.

След това равенство ЦСКА остава на първа позиция с 42 точки, докато Славия е на 10-а позиция с 21 пунктана сметката си.

start-photo.bg
89 снимки

Първите минути не предложиха сериозни възможности пред двете врати, като Славия и ЦСКА залагаха на постепенни нападения, изчаквайки празните пространства в противниковите отбрани. В 18-а минута бе първата по-интересна ситуация, след като Дюкенс Назон бе намерен непокрит, но той продължи топката към Тобиас Хайнц, а последният не се поколеба да стреля, но опитът му бе право в ръцете на Светослав Вуцов.

Десетина минути по-късно домакините организираха чудесна атака, при която Венцислав Керчев бе в страхотна позиция, а топката достигна до Ерол Дост, след като Владимир Николов пропусна кълбото, но Дост не успя да уцели рамката на вратата.

В 30-а минута Славия изпълни чудесен корнер, а Тибо Вион не се намеси добре и топката се отби от гредата, след което футболист на "белите" стреля, а Густаво Бусато успя да се справи и да избие в ъглов удар.

В 44-а минута Славия получи правото да изпълни дузпа след пробив на Венцислав Керчев, който бе фаулиран. Съдията посочи бялата точка, но след това прегледа ситуацията с ВАР и видя, че футболистът на ЦСКА Енес Махмутович първо играе с топката, като наказателният удар бе отменен.

71 снимки

Веднага след това Иван Турицов видя празното пространство и реши да прехвърли вратаря от сериозно разстояние, като бе много близо до успех, но Вуцов се усети и изби в корнер. От последвалия корнер ЦСКА успя да открие резултата, след като топката бе отклонена към Джонатан Линдсет, който се разписа от чиста позиция. Попадението обаче бе отменено, след като съдията разгледа ситуацията на ВАР и прецени, че има игра с ръка, а резултатът остана 0:0.

В първите минути на втората част имаше нова спорна ситуация, при която Тони Тасев фаулира Иван Турицов, а футболистът на Славия вече имаше жълт картон, но втори такъв не му бе показан.

В 63-а минута Тони Тасев изпълни добре пряк свободен удар, а футболист на "белите" имаше възможност да отбележи, но Бусато успя да се намеси. Веднага след това Емил Стоев връхлетя върху отбита топка и опита мощен удар от разстоянието, но топката профуча встрани от десния страничен стълб на Бусато.

В 67-а минута ЦСКА организира нова опасна атака, като топката бе изпратена в наказателното поле, където Джонатан Линдсет атакува кълбото, но Мартин Георгиев се намеси нескопосано, изпращайки топката в собствената си врата - 1:0 за "червените".

Малко след това Иван Турицов бе намерен непокрит на границата на наказателното поле, а крайният бранител връхлетя върху топката, насочвайки силен изстрел към вратата на Славия, но бе безкрайно неточен. В 86-а минута Славия разигра добре на фланга, а топката бе центрирана по чудесен начин в наказателното поле, където абсолютно сам бе Роберто Райчев, а последният нямаше проблем да завърши и да изравни резултата.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 33. Галин Иванов, 23. Денислав Александров, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петро, 14. Тобиас Хайнц, 21. Амос Юга, 26. Марселиньо Кареасо ,7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон, 11. Матиас Фаетон

Треньор: Нестор Ел Маестро