ЦСКА победи с минималното 1:0 Чавдар Бяла Слатина пред близо 150 зрители в спортния комплекс в Правец. Любопитен момент се получи в началото на второто полувреме обаче, когато част от публиката се премести на съседния терен, където стартира лютият мач между местния тим на Правец и Вихър Алдомировци.

Контролата на „червените” дори за момент бе прекъсната, когато домакините от Правец получиха право да изпълнят дузпа. Изпълнението на 11-метровия наказателен удар бе изгледано дори и от главния рефер на мача на ЦСКА с Чавдар – Калин Людмилов.

Единственото попадение за успеха на „армейците” срещу Чавдар пък падна още във 2-та минута. Грегъри Нелсън пое топката по левия фланг от центъра, напредна до наказателното поле, където рязко върна по земя към точката на дузпата, Маркиньос пропусна топката, а зад гърба му Тодор Янчев засече за 1:0.

Две минути по-късно Емил Гъргоров нацели с глава гредата на Чавдар, след което стражът Петков я улови. Бадема носи петнайсетина минути и капитанската лента на „червените” след напускането на играта Тодор Янчев на полувремето. Самият Гъргоров бе заменен в 60-та минута от Станко Йовчев, а лентата бе предадена на Петър Стоянов.

През второто полувреме, заради многото смени и двата състава ритъмът на игра се накъса сериозно и в крайна сметка срещата приключи при 1:0 за „червените” от София.