Българският вицешампион – ЦСКА, започна с поражение приятелските си срещи на лагера в Турция, след като загуби с 0:2 от елитния полски Корона Киелце. 16-ият от 18 тима в местната Екстракласа на два пъти наказа грешки от „червените“, като първо в 39-ата минута Пьотр Маларчик откри резултата в комплекса Лара.

Това се случи минута, след като Амос Юга беше изгонен след два бързи жълти картона заради спор с турския рефер и в момент, в който още „червените“ бяха с 10 човека на терена. Вторият гол за поляците дойде след подновяването на втората част, а Адриан Далмау се разписа от дузпа след слаби действия от столичната отбрана при бързо контранападение от съперника.

Генерално, ЦСКА не показа нещо изключително стойностно в тази проверка, което обаче донякъде може да бъде и оправдано, след като до този момент тимът води главно физически и аеробни упражнения след пристигането си в Турция. Дебют за ЦСКА направи Улаус Скаршем, като норвежецът започна от първата минута и престоя на терена през цялото първо полувреме.

На 25-и януари е следващата контрола на „червените“ на турска земя, където отборът ще срещне Трактор Сази от Иран.

Титуляр за „червените“ е първото ново попълнение Улаус Скаршем, който ще направи неофициален дебют за ЦСКА. Вторият нов в тима – Фернандо Каранга, пък е извън групата. Още в началните минути на срещата отборът, воден от Нестор Ел Маестро, демонстрира много висока преса спрямо съперника. "Червените" се стараеха да взимат притежанието на топката възможно най-близо до наказателното поле на Корона, за да затрудняват вратаря Форенц.

След първия четвърт час нямаше големи ситуации пред двете врати, като предимно двата отбора водеха борба в центъра на терена на спортния комплекс "Миракъл" в Лара. Там пък двайсетина фена на ЦСКА бяха заели своите места по трибуните, за да подкрепят любимия си отбор.

В 32-ата минута на двубоя се стигна до първата сериозна опасност към този момент в срещата. Гостите от Полша изпълниха пряк свободен удар и топката беше центрирана в българското поле. Турицов изби с глава, но прати топката право на пътя на Мариуш Фурналчик. Ударът му преодоля Бусато, но топката се отби в левия страничен стълб.

Секунди по-късно пък гостите стигнаха до втори шанс в срещата, след като Евгени Шикавка надигра Махмутович в полето на ЦСКА и отправи диагонален шут, но Бусато скъси ъгъла и парира с тяло опита на нападателя на Корона. Три след това ЦСКА "отговори" на предизвикателството на съперника, а Шопов и Шакич с двойно подаване помежду си елиминираха двама футболисти на Корона. Последва пас към Асприля, който беше с гръб към вратата. Колумбиецът овладя и се обърна, след което шутира, но вратарят на поляците спаси.

Осем преди края на първото полувреме капитанът на ЦСКА - Амос Юга, влезе в сериозен вербален спор с турския рефер, който очевидно не искаше да изслуша лидера на "червените" и след показан жълт картон му извади втори и така Юга напусна терена в Лара.

Това спомогна на тима от Полша да открие резултата, след като Корона получи ъглов удар. Топката стигна до №4 - Пьотр Маларчик, а той необезпокояван от сравнително близка дистанция нанесе неспасяем удар към вратата на Бусато и поведе Корона напред. Нестор Ел Маестро пък пусна в игра Марселиньо Кареасо на мястото на изгонения Юга след договорка между двата щаба.

Нестор Ел Маестро направи пълна подмяна на състава си на почивката и вкара всички резерви в игра, а със старта на второто полувреме Корона пробва да отбележи втори гол в срещата, но не успя. Три след подновяването на играта Мено Кох действа слабо в отбрана, а нито Сейнянг, нито Кареасо спряха футболист на поляците, който нахлу в наказателното поле на ЦСКА. Той финтира стража - Димитър Евтимов, който в последствие извърши нарушение и реферът показа дузпа за Корона. Далмау отправи изстрел и удвои актива на поляците.

След точно час игра отбраната на Корона сгреши след поредна доза преса от "червените", а топката се озова в Майкъл Естрада, който бе сам в наказателното поле на Корона. Еквадорецът шутира изключително силно, но същвременно и неточно към полската врата. В 78-ата минута Джонатан Линдсет видя страхотно Майкъл Естрада, който финтира елегантно съперник и си освободи място за изстрел. Ударът с левия крак обаче не намери очертанията на полската врата - аут.

Три преди края на редовното време Джонатан Линдсет отправи техничен удар към вратата на Корона, ала стражът на поляците се намеси.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 17. Емануел Шакич – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К), 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов – 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 2. Юрген Матей, 3. Сейни Санянг, 13. Браян Кордоба, 10. Джонатан Линдсет, 27. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджйски, 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Корона: 1. Конрад Форенц – 4. Пьотр Маларчик, 6. Яцек Подгорски, 9. Евгени Шикавка, 11. Ноно, 16. Дани Трехо, 18. Йоав Хофмайстер, 23. Марсел Пиешек, 25. Даниел Бак, 71. Мариуш Форналчик, 94. Бартош Квисиен